Wyprzedzał pod górkę

896

Jak mówi Piotr Dwojak, oficer prasowy trzebnickich policjantów, do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17, w czwartek 17 listopada. Na drodze było już ciemno. Kierowca Chryslera Voyagera zdecydował się na wyprzedzanie. Jak powiedział nam świadek zdarzenia, kierowca dużego samochodu chciał wyprzedzić 2 ciężarówki na raz i nie zauważył, że kończy mu się pas. Wtedy zderzył się z prawidłowo jadącym kierowcą fiata punto.

Kierujący samochodem Chrysler, 51-letni mężczyzna nieprawidłowo zmienił pas ruchu i tym manewrem doprowadził do zdarzenia – potwierdza Piotr Dwojak. Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, straż pożarną, bardzo szybko dojechali również policjanci. O ile na początku ruch odbywał się płynnie, to około godz. 18 korek sięgał aż do Wrocławia. Ponieważ pas w kierunku do Wrocławia był zablokowany, ruchem kierowano wahadłowo.

Do wypadku skierowano 12 ratowników z 2 jednostek straży pożarnej, którzy przez ponad 2 godziny pracowali na miejscu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, obaj kierowcy przebywali na zewnątrz samochodów, udzieliliśmy pomocy kierowcy punto, który później został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do trzebnickiego szpitala. Nasze dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca i usunięciu, za pomocą sorbentu, plam po płynach eksploatacyjnych – mówi Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków.

Jak powiedział nam Piotr Dwojak, policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie kierowcy Chryslera, gdyż w wypadku dość mocno został poszkodowany 27-letni kierowca fiata punto.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here