Mieszkańcy zapłacili za chodniki na cmentarzu w Cerekwicy

630

Do redakcji doszły anonimowe doniesienia, związane z niezadowoleniem mieszkańców Cerekwicy i okolic w związku z artykułem, który ukazał się w przedostatnim wydaniu samorządowej Panoramy Trzebnickiej. Otóż w tekście umieszczone zostały zdjęcia nowo powstałego oświetlania drogi do cmentarza oraz ścieżek na cmentarzu. Natomiast w treści artykułu możemy przeczytać, że „powstałe oświetlenie oraz ciągi komunikacyjne na cmentarzu w Cerekwicy to kolejna inwestycja w ostatnim czasie, którą Gmina Trzebnica przeprowadziła w sołectwie” . Co ciekawe pominięto najistotniejszą informację, a mianowicie fakt, że to nie gmina i burmistrz, a mieszkańcy Cerekwicy i okolic złożyli się na chodniki na cmentarzu. Ksiądz proboszcz Jacek Olszewski mówi nam:

Mogę powiedzieć o tym, co ja robiłem, jako proboszcz. Wiem o chodniku – był to koszt 56 tys. złotych (…) Pieniądze zostały zebrane społecznie. Wiedzieliśmy, jaka będzie inwestycja, mieliśmy ustaloną kwotę na rodzinę i składali się ludzie. (…) Pan Burmistrz dał nam troszkę materiału – chodziło o taką podsypkę, żwir i piasek.

Nic więc dziwnego, że mieszkańcy, którzy wyłożyli tak ogromne pieniądze z własnych kieszeni, mogą być poirytowani, że burmistrz w artykule ani słowem o tym nie wspomniał. Każdy, kto czytał tekst na temat oświetlenia w Cerekwicy w Panoramie Trzebnickiej mógł poczuć się oszukany i celowo wprowadzony w błąd. Najważniejszy fakt dotyczący nowych chodników na cmentarzu (czyli zbiórki wiernych i mieszkańców w wysokości ponad 50 tys. złotych prowadzonej przez ks. proboszcza Olszewskiego) został przez piszących urzędników całkowicie pominięty. Najwidoczniej uznano to, za mało istotną informację. Opublikowano za to kolejne zdjęcie burmistrza, na tle nowych ścieżek na cmentarzu w Cerekwicy. Wydaje się, że pracownicy samorządówki okazali się zbyt gorliwi i uznali, że burmistrz za mało ostatnio prowadzi inwestycji dla swoich mieszkańców, dlatego przypisali mu zasługi innych?

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here