artWrzosowisko 2016

98

Projekt rozpoczął się spektaklem w wykonaniu Izabeli Możdżeń, pt. „Boję się luster, jabłek, zatrutych dźwięków…”, wyreżyserowanego przez Annę Bogdanowicz. Podczas przedstawienia, oprócz piosenek, które je przeplatały, nie padały praktycznie żadne słowa. Gra aktorki skupiała się głównie do wyrażania różnych emocji poprzez krzyki, jęki czy westchnienia.

Drugą część piątkowego spotkania poprowadziła, kurator wystaw w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Łucja Kołodziejczyk. Prowadząca w kilku zdaniach przybliżyła postacie lokalnych twórców oraz ich dorobek artystyczny, natomiast artyści zostali  nagrodzeni symboliczną różą i brawami. W sali, w której odbyło się spotkanie, można było obejrzeć wystawę prac lokalnych artystów. Podczas piątkowego wieczoru panowała niezwykła atmosfera. Wynikała z faktu, że w jednym miejscu i w jednym czasie znalazło się tak wiele osób, które obdarzone talentem współpracują z rodzinną okolicą, organizując dla tutejszych mieszkańców wystawy i projekty.

Ostatnia część spotkania zaplanowana została w trzebnickiej artKawiarni, w której przygotowano poczęstunek, aby wszystkim zebranym umilić rozmowy i odbiór muzyki granej na żywo. Punktem wieńczącym cały tegoroczny jesienny projekt artWrzosowiska był występ zespołu IM Fanki Tim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here