„Erasmus +” w Trzebnicy

279

Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1, Agnieszka Biarda, Magdalena Bielec-Janusiewicz i Joanna Plichta. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów z mniejszych miejscowości, a szkoły partnerskie znajdują się w miasteczkach porównywalnych wielkością i liczebnością mieszkańców do Trzebnicy.

Uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli współpracę ze szkołami z Włoch (Mazzarino, Sycylia), Cypru (Larnaka), Hiszpanii (Trujillo) i Rumunii (Dorohoi) w ramach projektu „Little towns – big history – great opportunities” (Małe miasteczka – wielka historia – wielkie możliwości). Współpraca została zaplanowana do września 2018 roku.

Aby przystąpić do Erasmusa należało przejść proces rekrutacji w szkole. Pierwszym etapem była diagnoza językowa, następnym rozmowa z wychowawcą, a ostatnim rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca predyspozycje uczniów do pracy w ramach projektu.

Erasmus zakłada współpracę uczniów i nauczycieli za pośrednictwem Internetu oraz spotkania uczniów w ramach wymiany międzynarodowej. Przewidziane zostały również spotkania nauczycielskie w celu wymiany dotychczasowych doświadczeń. W czasie trwania projektu uczestnicy mają w planach wspólnie tworzyć między innymi przedstawienia teatralne, przewodniki po miastach szkół partnerskich, albumy, koncerty czy wystawy poświęcone postaciom historycznym, związanym z miastami partnerów projektu oraz gry miejskie. Głównym tematem projektu jest sytuacja uczniów z mniejszych miejscowości oraz historia i kultura związana z takimi miejscami.

Obecnie uczniowie skupiają się na wykonywaniu pierwszego zadania projektowego czyli stworzenie wiadomości powitalnej na Facebooku w zamkniętej grupie, przygotowanie informacji o św. Jadwidze oraz  przygotowanie projektu stroju dla osoby przedstawiającej św. Jadwigę. Uczestnicy projektu utrzymują stały kontakt z rówieśnikami z innych krajów w grupie na Facebooku. Efekty współpracy szkół  można śledzić na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz na profilu facebookowym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here