Podszywają się za pracowników „z gazowni”

311

Mówią, że są z gazowni i że należy podpisać nową umowę, bo w poprzedniej coś jest nie tak – zaalarmowała nas jedna z mieszkanek Trzebnicy. Nasza czytelniczka była ostrożna i nie odpuściła tematu, pytając jaką konkretnie gazownię przedstawiciele ci reprezentują. W końcu udało jej się dowiedzieć od tajemniczego pracownika „gazowni”, że reprezentują firmę Energetyczne Centrum S.A.

W celu wyjaśnienia sprawy, skontaktowaliśmy się z pracownikiem działu obsługi klienta firmy PGNiG S.A, z którą większość okolicznych mieszkańców ma podpisane umowy na dostarczenie gazu. Zadaliśmy pytanie, czy firma PGNiG wysyła swoich pracowników bez uprzedzenia bezpośrednio do domów klientów w celu zmiany dotychczasowych umów lub w celu podpisywania nowych. Oto odpowiedź, którą usłyszeliśmy: –My nie odwiedzamy klientów (…) Nie udajemy się do odbiorców. Nie ma potrzeby zmieniać umów, ponieważ odbiorcy mają umowy na czas nieokreślony, najczęściej zawierane na korzystnych warunkach, a więc nie udajemy się do odbiorców w ogóle. Oprócz takich wizyt podczas, których wykonują oni odczyty lub legalizują licznik, nie udajemy się do klientów.

Skontaktowaliśmy się także z Energetycznym Centrum S.A pytając, czy pracownicy tej firmy odwiedzają klientów w Trzebnicy w ich domach i proponują zmiany w umowach, wprowadzając w błąd mieszkańców poprzez niejednoznaczne zwroty typu : „jesteśmy z gazowni”. Oto, odpowiedź pracownika obsługi klienta tej firmy:

-Tak, to mogli być nasi pracownicy. (…) Być może tutaj pracownik chcąc wytłumaczyć dokładnie z jakiej jest firmy, bo gdyby użył zwrotu „Energetyczne Centrum”, to kojarzy się jednoznacznie z energią elektryczną, natomiast informując, że chodzi tutaj o gaz być może niefortunnie użył nieodpowiedniego sformułowania (…) .

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Trzebnicy i okolic o rozwagę i ostrożność w podpisywaniu jakichkolwiek nowych umów z dostawcami mediów. Prosimy pamiętać, że dominująca na liście dostawców gazu firma PGNiG S.A. nie wysyła swoich pracowników do domów klientów.

 Dlatego zanim podpiszemy jakikolwiek dokument, warto jest skonsultować się z zaufaną osobą lub kimś z rodziny i poprosić o dokładne sprawdzenie treści umowy i firmy, która nam ją przedstawia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here