Zbigniew Boniek przyjechał do Skarszyna

436
Mat. z profilu facebookowego Sparty Skarszyn

Pan Zbigniew Boniek przyjechał do nas, bo my po prostu jesteśmy najlepsi – powiedział Kamil Ankier, sołtys wsi, a jednocześnie prezes miejscowego klubu.

To było dla nas ogromne zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się takiego gościa na naszym meczu. Spotkanie miało się rozpocząć o godz. 14, a tu pół godziny przed meczem na murawę wchodzi Zbigniew Boniek. No szok po prostu. Nasze zdziwienie było ogromne – podkreśla Kamil Ankier, jednak pierwsze przecieki, że prezes PZPN-u może przyjechać pojawiły się już rano.

Już kilka godzin po meczu, na facebookowym profilu pojawił się wpis: „Działo się dzisiaj na stadionie w Skarszynie! Gościliśmy dzisiaj na naszym obiekcie Prezesa PZPN Pana Zbigniewa Bońka, Prezesa DZPN Pana Andrzeja Padewskiego oraz Zastępce Dyrektora PZPN Pana Bogdana Basałaja. Sam mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ w 20 minucie wygrywaliśmy 2:0 . Niestety, po 15 minutach było 2:2, jednak przed przerwą podwyższyliśmy wynik na 3:2.

W przerwie wielka motywacja i zaczął się festiwal w Skarszynie. W drugiej połowie Sparta zdobyła 6 bramek tracąc jedną i wygrała dzisiejsze spotkanie aż 9:3.

Ogromne gratulacje dla zespołu, trenera, zarządu . Oczywiście ogromne podziękowania dla szanownych gości. Cieszymy się, że klub ULKS SPARTA SKARSZYN mógł gościć tak zacnych gości w Skarszynie„.

Prezes nie tylko zrobił niespodziankę swoją obecnością, ale i przywiózł prezenty. Dla dwóch piłkarzy, którzy w spotkaniu pokazali się najlepiej, przekazał wejściówki na spotkanie reprezentacji Polski ze Słowenią, zostawił również piłki.

Wydarzenie odnotowały stacje telewizyjne, gazety a także portale sportowe. Dla malutkiego Skarszyna, to doskonała okazja do promocji.

W dniu meczu Reprezentacji Polski ze Słowenią, prezes Boniek spotykał się z samorządowcami i władzami DZPN-u. Włodarze nie przepuścili okazji i zaraz po spotkaniu wrzucali zdjęcia ze Zbigniewem Bońkiem do Internetu.