Zbadaj się w mammobusie!

119

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat, odbędą się w Trzebnicy, 16 listopada przy Gminnym Parku Wodnym, Leśna 5oraz Wiszni Małej 23 listopada przy Ośrodku Zdrowia, Wrocławska 4a.
Na badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
Badania organizowane są przez   LUX MED Diagnostyka przy wsparciu NFZ. Mammografię w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich można jeszcze wykonać do końca roku.

Muszkieterowie dla Polek

Dodatkowo również 14 listopada mieszkanki Trzebnicy, będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek„. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziewiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi. W tym wypadku bezpłatne badania skierowane są dla Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie miały wykonywanej mammografii. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.
Mammobus ustawiony zostanie na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Kwiatowej 1. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17

Warto skorzystać z tej wyjątkowej możliwości przebadania się w mammobusie niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here