Tylko jeden kandydat na dyrektora Domu Dziecka

1373
Renata Milczanowska ma szanse na objęcie funkcji dyrektora

Co w tej chwili dzieje się e obornickim Domu Dziecka? Czy dzieci chodzą do szkoły i otrzymują takie wyżywienie, jakie jest im potrzebne? Dlaczego, po zwolnieniu dyrektora Sapkowskiego, sytuacja placówki tak drastycznie się pogorszyła? O tym rozmawiano na ostatniej komisji społecznej Rady Powiatu.

Radni dotarli do wystąpienia pokontrolnego, w którym kontrolerzy wojewody dolnośląskiego wypisali długą listę uchybień.

Przypomnijmy, że zwrócili uwagę na to, że dzieci nie mają dostępu do odpowiedniego jedzenia, stwierdzili, że wobec wychowanków miała być stosowana przemoc w postaci krzyku i popychania oraz wulgaryzmów. Wychowankowie nie chodzili do szkoły, a mimo tego otrzymywali nagrody, na które placówki nie było stać.

Robert Korytkowski

Na wtorkową komisję przyszła obecna dyrektor Renata Milczanowska. Mimo zapowiedzi, jakie na facebooku czynił Robert Korytkowski, nie było go na komisji.

Przypomnijmy, że to właśnie na niego odpowiedzialność za złą sytuację finansową zrzuciła obecna dyrektor, która miała powiedzieć kontrolerom, że to Korytkowski kupował dzieciom drogie ubrania, a ona nie ma przez to pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne.

CAŁY TEKST DOSTĘPNY PO ZALOGOWANIU.

REJESTRACJA

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here