Nikt nie pomyślał o niepełnosprawnych?

342

Nikt nie pomyślał o niepełnosprawnych?

Zarządca milczy i odsyła

Aby wyjaśnić sprawę braku oznaczenia miejsc dla osób niepełnosprawnych zadzwoniliśmy do Ergo, który obecnie zarządza obiema trzebnickimi nekropoliami. Połączono nas z osobą bezpośrednio odpowiedzialną za cmentarze, ta jednak… odesłała nas do Daniela Buczaka, sekretarza gminy, bo „on jest został wyznaczony do udzielania odpowiedzi„.

Strażnicy wiedzą o problemie

Krzysztof Zasieczny, komendant trzebnickiej Straży Miejskiej pamiętał sytuację z niepełnosprawnym trzebniczaninem. – Strażnicy są po to, żeby ludziom pomagać, dlatego też w Dniu Wszystkich Świętych służyliśmy mieszkańcom. Nie znam relacji strażnika, który był przy cmentarzu przy ul. Spokojnej i nie mogę się o niej wypowiadać. Być może faktycznie, mimo tego, że niepełnosprawny miał powody, aby zaparkować blisko wejścia, ze względów bezpieczeństwa został poproszony o przepakowanie auta. Jeśli nie było wolnego miejsca mógł też zostać poproszony o zrobienie jeszcze jednego kółka w okół cmentarza, aby parking się zwolnił – mówi komendant i przyznaje: – Faktycznie, przy ul. Prusickiej nie ma wyznaczonych miejsc, dopiero są one w planach. W związku z tym, że gmina przejęła administrowanie cmentarzem, będzie przeprowadzony remont parkingu i miejsca zostaną wyznaczone – mówi komendant.

Jeśli chodzi o ul. Spokojną, to tam na nowym parkingu są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych, możliwe że w Dniu Wszystkich Świętych wszystkie były zajęte.

Co roku 1 listopada zbieramy nowe doświadczenia. W tym roku mieliśmy kilka uwag dotyczących dostępności parkingu od osób niepełnosprawnych. Będziemy proponowali zarządcy drogi, aby miejsca dla osób niepełnosprawnych wyznaczyć blisko bramy, ale musimy poczekać na remont, żeby wiedzieć gdzie dokładnie będzie wejście, ponieważ w wyniku remontu, jego lokalizacja może się zmienić. W tym roku zauważyliśmy również, że zniknęła tabliczka z oznaczeniem miejsc dla osób niepełnosprawnych przy cmentarzu na Spokojnej. Zostało tylko oznaczenie koperty. Powiadomiliśmy o tym zarządcę i czekamy na ponowne zamontowanie oznaczenia – wyjaśnia Krzysztof Zasieczny.

[/loggedin]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here