Stare Kino w długach?

  504

  W październiku 2013 roku, na facebookowym profilu „Stare Kino” pojawił się: „Oficjalnie ruszyło stowarzyszenie STARE KINO”. Mam nadzieję, że na wiosnę uruchomimy punkt realizacji pasji, marzeń i miejsce otwarte dla wszystkich. Zapraszam wszystkich do współpracy. Pragniemy pomagać w realizacji wszystkich projektów LUDZI z pasją. Pozdrawiam. Bartłomiej Bykowski„.

  Kiedy wiosną 2014 rozmawialiśmy z Bartłomiejem Bykowskim, mówił nam o planach i pomysłach na kino. Jak tłumaczył, sam nie mógł „przejąć” kina, potrzebował wsparcia stowarzyszenia. Z pomocą przyszła „Lipowa Dolina” z Kuraszkowa. Stowarzyszenie podpisało umowę na dzierżawę obiektu.Wraz z grupą oborniczan wykonano pewne prace budowlane, posprzątano i wyczyszczono salę kinową. Od tego czasu w obiekcie odbyło się sporo imprez: były projekcje filmów, różne wydarzenia kulturalne. W ostatnim czasie do kina chodziły dzieci z podstawówek i przedszkoli.

  Odcięli prąd

  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej okazało się, że kino ma poważne kłopoty.

  Chyba nam wszystkim leży na sercu los Starego Kino. Dochodzą do mnie informacje, że obiekt ulega degradacji, a tak chyba nie powinno być. Chciałbym zapytać, czy to prawda, że w budynku został odcięty prąd. Ten budynek powinien zostać otoczony opieką, a teraz niszczeje. Lata mijają, są różne koncepcje, jak go zagospodarować, a nic z nich nie wynika – mówił radny Arkadiusz Kucharski.

  CAŁY TEKST DOSTĘPNY PO ZALOGOWANIU

  REJESTRACJA

  Bardzo mi zależy na tym budynku. Chcieliśmy go zgłosić do projektów z ZIT (Zintegorowanych Inwestycji Terytorialnych – przyp. red.) lub Regionalnego Programu Operacyjnego, ale możliwości finansowe naszej gminy są bardzo ograniczone. Najprawdopodobniej będziemy mieli nowe szanse w związku z planem rewitalizacji. Być może uda się uzyskać dofinansowanie – odpowiadał Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śl. – Jeśli chodzi o umowę podpisaną jeszcze przez mojego poprzednika ze stowarzyszeniem, to zapis jest taki, że stowarzyszenie może przebywać w budynku do czasu rozpoczęcia remontu. To po stronie stowarzyszenia leży regulowanie rachunków. Faktycznie jakiś czas temu doszły mnie słuchy od mieszkańców, że jest problem finansowy. Najprawdopodobniej nie regulowali rachunków i Tauron odciął prąd. Z mojego punktu widzenia prąd nie jest tam dziś potrzebny – powiedział burmistrz.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here