Pasowanie uczniów w Trzebnicy

106

Bardzo ważnym dniem w życiu uczniów klas pierwszych, nauczycieli, a także rodziców jest uroczyste pasowanie na uczniów. W dniu 28 października swoją uroczystość obchodzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Trzebnicy. Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy.

Część artystyczną apelu rozpoczął występ szkolnego chóru, następnie można było obejrzeć występ przygotowany przez uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli. Dzieci pięknie wyrecytowały wiele zdań, o tym dlaczego chcą wreszcie opuścić przedszkole i zostać pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W czasie występów można było podziwiać starannie przygotowane dekoracje, a dzieci i nauczyciele ubrani byli w uroczyste togi. –Piękna uroczystość a nasze dzieci takie podekscytowane – można było usłyszeć wśród rozmów rodziców, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej.

Podczas najważniejszej części apelu, każdy z pierwszoklasistów został osobiście pasowany przez dyrektora i wicedyrektora szkoły – Grażynę Kantecką oraz Lidię Piotrowską na ucznia.

Po pasowaniu, już jako pełnoprawni członkowie szkoły, pierwszoklasiści zostali poddani próbie zjedzenia z uśmiechem na twarzy kwaśnego żelka. W nagrodę, wszyscy pierwszoklasiści już jako pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej, obdarowane zostały upominkami przygotowanymi przez rodziców.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here