Klub dla psa

174

Trzebnicki Klub Psa to miejsce niezwykle przydatne, o czym już wiele osób mogło się z pewnością przekonać. Gdyby komuś z nas zaginął pies lub kot, szczęśliwa droga powrotu do domu przebiegałaby właśnie przez trzebnickie przytulisko. Żeby poznać mechanizm działania klubu warto zastanowić się, jak przebiega proces postępowania ze znalezionym lub zagubionym czworonogiem. Nasze szybkie działanie, a co za tym idzie – skrócenie czasu przebywania zwierzaka poza domem, oszczędza mu przede wszystkim wydłużającego się stresu, bardzo zresztą niekorzystnego dla jego zdrowia.

Warto wiedzieć, jakie kroki poczynić w trzech sytuacjach: gdy ucieknie lub zgubi się nasz zwierzak, gdy znajdziemy bezdomne lub pokrzywdzone zwierzę i gdy będziemy chcieli adoptować bezdomnego czworonoga.

W pierwszym przypadku, należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z trzebnicką Strażą Miejską, która w wypadku znalezienia przez kogoś naszego czworonoga będzie najlepiej poinformowana. Jeśli Straż Miejska nie będzie miała dla nas żadnych informacji, kolejnym krokiem jest telefon do pracownika Trzebnickiego Klubu Psa. Nawiązanie takiego kontaktu jest bardzo istotne także ze względu na to, że pomoże nam nagłośnić zaginięcie zwierzaka poprzez udostępnianie zdjęcia i najważniejszych informacji na temat czworonoga na portalach społecznościowych, których zasięg działania w okolicy jest szeroki.

W drugim przypadku, czyli w momencie, gdy znajdziemy bezdomne lub błąkające się zwierzę, mechanizm działania powinien być bardzo podobny – fakt zgłaszamy w pierwszej kolejności do trzebnickiej Straży Miejskiej, która przybywa na miejsce naszego aktualnego pobytu ze zwierzakiem i transportuje je do siedziby Trzebnickiego Klubu Psa przy ulicy Milickiej. Jedna z naszych Czytelniczek wspomina, że dzięki trzebnickiemu przytulisku udało się znaleźć właściciela psa, którego wraz z mężem znaleźli błąkającego się podczas burzy: –Od razu zadzwoniliśmy do Straży Miejskiej i powiedzieliśmy, że znaleźliśmy wystraszonego psa, bez żadnej obroży i kontaktu do właściciela. Po tym, jak strażnicy przyjechali, poinformowali nas, że pies do momentu znalezienia właściciela przebywać będzie w trzebnickim przytulisku. Po nagłośnieniu sprawy zaginięcia psa w internecie przez Trzebnicki Klub Psa, w końcu udało się znaleźć jego właściciela.

W wypadku chęci adopcji konieczny jest bezpośredni kontakt z pracownikiem przytuliska, który w momencie trafienia do niego bezdomnego psa, będzie się kontaktował z kandydatami do adopcji.

Najbardziej aktualne informacje na temat znalezionych/zaginionych zwierząt w Trzebnicy i okolicach dostępne są na profilu facebookowym Trzebnickiego Klubu Psa pod nazwą „Zaginione/znalezione zwierzęta. Adopcje-Trzebnica”. Dane stowarzyszenia i informacje o jego ­­celach i działaniach znaleźć można na stronie internetowej: www.trzebnickiklubpsa.pl .  Poniżej podajemy numery telefonów do pracowników Trzebnickiego  Klubu Psa w razie chęci adopcji, bądź uzyskania innych informacji: 575-524-814 , 881-720-473.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here