Nowoczesne paliwo opałowe

165

W ostatnich dziesięcioleciach wiedza o wpływie człowieka na klimat znacząco wzrosła. Coraz chętniej sięgamy więc po produkty, które są biodegradowalne lub takie, które niosą jak najmniejsze zagrożenie dla środowiska. Właśnie dlatego wiele osób na początku sezonu grzewczego zaczyna się zastanawiać, w jaki sposób tanio, ale przede wszystkim ekologicznie podnieść temperaturę w swoim mieszkaniu.

Bądź eko!

Dlaczego ekogroszek jest nazywany nowoczesnym paliwem? Zmiana w myśleniu o ochronie środowiska sprawiła, że coraz więcej osób myśli globalnie i poszukuje alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych metod ogrzewania. Ekogroszek to paliwo produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego przypominające kształtem ziarna o wielkości od 5 do 25 mm. Tym, co go wyróżnia wśród pozostałych materiałów opałowych jest przede wszystkim innowacyjny proces produkcji i ekologiczny sposób spalania. Węgiel poddany specjalistycznej obróbce, pozbawiony kamienia i innych zanieczyszczeń jest nie tylko nieporównywalnie mniej szkodliwy dla środowiska i dużo bardziej wydajny, ale także nie powoduje uszkodzeń podczas spalania w nowoczesnych kotłach retortowych.

Ogrzewaj i oszczędzaj

W ekogroszek warto zaopatrzyć się już latem lub wczesną jesienią, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, ponieważ wtedy jest on najtańszy. Pozyskany od zaufanego dostawcy, certyfikowany i odpowiednio zapakowany może być przechowywany w piwnicy lub w garażu aż do nadejścia chłodniejszych dni.

Nowoczesne kotły retortowe, które są wykorzystywane do spalania ekogroszku pozwalają znacząco ograniczyć emisję dwutlenku węgla, siarki oraz pozostałych szkodliwych dla środowiska substancji. Ponadto wykorzystywanie węgla wysokiej jakości to obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 40%! Jak to możliwe? Ekogroszek po zakończonym procesie kruszenia, przesiewania i oczyszczania zawiera minimalną ilość siarki, popiołu i wilgoci, dzięki czemu jego wartość opałowa, czyli ilość energii cieplnej, jaką możemy z niego uzyskać, znacząco wzrasta.

Zakup nowoczesnych kotłów przystosowanych do spalania oczyszczonego węgla to jednorazowo, oczywiście, znaczący wydatek. Jednakże inwestycje w technologie, które w dłuższej perspektywie pozwolą nie tylko zaoszczędzić, ale także przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery to przyszłość, o której warto pomyśleć już dzisiaj.

Czytaj też: http://wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_Co-to-jest-ekogroszek-133.html

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here