Niby zakaz, a dalej samowola

261

Całkiem niedawno informowaliśmy czytelników, o zmianie na ulicy Henryka Pobożnego w Trzebnicy. W połowie września zamontowane zostało nowe oznakowanie ulicy.

W ramach planu poprawy bezpieczeństwa na ulicy ustawione zostały nowe znaki drogowe. Mieszkańcy osiedla, jak i kierowcy, którzy swoje auta zostawiali prawidłowo zaparkowane, uskarżać mogli się na kierowców, którzy swoje auta parkowali wzdłuż chodnika, często utrudniając lub nawet uniemożliwiając wyjazd z parkingu, czy wjazd na teren osiedla.

Od tego czasu teren ten objęty został znakiem „strefa zamieszkana”. Oznacza to, że na tak oznaczonym terenie piesi mogą korzystać z całej szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi. W strefie zamieszkania obowiązuje również ograniczenie prędkości do 20 km/h, a samochody parkować mogą jedynie w wyznaczonych miejscach. W związku z tym istniejący parking również został odpowiednio oznakowany.
Dodatkowo zamontowano znak również znaki „zakazu postoju” ze względu na to, że nie określono w jakim czasie, to zabrania się postoju trwającego dłużej niż 1 minutę. Odnosi się on do tych kierowców, którzy swoje auta zostawiają właśnie wzdłuż chodnika lub krawężnika na ulicy Pobożnego.
Straż Miejska wzmożyła patrole na tym odcinku drogi, co poskutkowało wzmożoną liczbą mandatów za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Mimo to poprawy nie widać. Znaki istnieją już jakiś czas, niestety nadal nie widać zmiany w zachowaniu kierowców.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here