Gmina sprzeda działkę pod rozbudowę sądu

268

W czasie sesji Rady Miejskiej, na wniosek burmistrza Długozimy, przyjęta została uchwała dotycząca sprzedaży działki pod rozbudowę Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Tym samym uspokoić można mieszkańców, którzy martwili się, że na ten cel przeznaczony zostanie teren, znajdującego się w pobliżu placu zabaw.

Rozbudowa sądu związana ma być m.in. z przeniesieniem siedziby kuratorów, dla których obecnie specjalnie wynajmowany jest osobny budynek, a po rozbudowie mogliby oni pracować w budynku sądu.
Jak poinformował na sesji burmistrz, na ten cel przeznaczona zostanie działka, która położona jest za sądem, a która ciągnie się aż do skarpy, oddzielającej park od ulokowanego niżej terenu, gdzie znajdował się właśnie plac zabaw dla dzieci.
Miejsce to zaproponowane zostało przez prezes sądu Jadwigę Zawadzką, jako najlepsze na ten cel, na dodatek w bardzo bliskim sąsiedztwie Sądu Rejonowego, co jeszcze bardziej ułatwi funkcjonowanie placówki. Okazuje się, że za tym miejscem opowiedziała się zarówno prezes sądu jak i przedstawiciele Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.
Według zapowiedzi burmistrza, które padły w czasie sesji, gmina zdecydowała się sprzedać prawa własności do owej działki na rzecz Skarbu Państwa oraz upoważnienia do zastosowania przy tej sprzedaży 70% bonifikaty, w związku z tym gmina pozyskać może do budżetu blisko 115 tys. zł.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here