Czy warto zorganizować konferencję we Wrocławiu? Oto 5 argumentów za

77

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najprężniej rozwijających się miast. Wrocław niczym magnes przyciąga nie tylko turystów, ale także studentów i inwestorów. Bogata historia, malownicze położenie nad Odrą i dogodna lokalizacja – czynią z historycznej stolicy Dolnego Śląska, doskonałe miejsce na organizację konferencji, szkoleń, eventów. Sprawdź co miasto ma Tobie do zaoferowania. Bogata oferta i wysoki standard sal szkoleniowo-konferencyjnych to niebywały atut. Przekonaj się!

Dogodna lokalizacja

Wrocław jest doskonale skomunikowany. Bez przeszkód dotrzesz tu samochodem zarówno z północy, jak i południa Polski. Zagraniczni uczestnicy szybko pokonają dystans, podróżując z Niemiec, Czech, Słowacji czy Austrii – wszystko dzięki doskonale rozbudowanej sieci dróg. Zwolennicy podróży pociągami również nie będą narzekać na połączenie. Port lotniczy we Wrocławiu obsługuje wiele krajowych, jak i zagranicznych lotów, realizowanych przez przewoźników, m.in.: LOT, Lufthansa, Eurolot, SAS, a także Wizz Air oraz Ryanair.

Luksusowe obiekty

Jako organizator konferencji dużą uwagę przykładasz do wysokiego standardu obiektu? Zależy Ci na prestiżu i znakomitej lokalizacji? Wrocław dysponuje bogatą ofertą luksusowych hoteli. Na szczególną uwagę zasługują 5-gwiazdkowe obiekty. Sofitel Wroclaw Old Town zlokalizowany niemal przy samym rynku. Hotel Platinum Palace – miejsce z bogatą historią, usytuowany w nieco spokojniejszej części miasta, w sąsiedztwie Parku Południowego. The Granary Hotel – to kolejna propozycja zasługująca na uwagę – niebanalna architektura, ciekawa lokalizacja – tuż przy Parku Mikołaja Kopernika, Fosie Miejskiej, zaledwie 7 minut spacerem od wrocławskiej Starówki.

Konferencje na każdą kieszeń

We Wrocławiu nie brakuje także obiektów 3-gwiazdkowych, oferujących biznesowy standard i znakomity catering w konkrecyjnych cenach. Campanile Wrocław Stare Miasto to obiekt usytuowany tuż nad brzegiem Odry, oddalony zaledwie 10-minut spacerkiem od historycznego centrum miasta. Terminal Hotel to kolejny obiekt 3-gwiazdkowy – zlokalizowany zaledwie 2 km od portu lotniczego oraz w sąsiedztwie obwodnicy Wrocławia, stanowi atrakcyjne miejsce spotkań zwłaszcza, gdy spodziewam się uczestników konferencji z rożnych zakątków Polski i Europy. Sprawdź bogatą ofertę ośrodków i sal konferencyjno-szkoleniowych – cała oferta dostępna w jednym miejscu: http://www.konferencje.pl/wroclaw/

Z historią w tle

Wrocław to historyczna stolica Dolnego Śląska. Choć miasto bardzo ucierpiało w trakcie II wojny światowej, nie brakuje tu zabytków i miejsc świadczących o dawnej potędze i znaczeniu miasta. Na uwagę na pewno zasługuje Starówka – z secesyjnymi, kolorowymi kamienicami oraz zabytkowym Ratuszem, Ostrów Tumski – najstarsza dzielnica miasta, z Wrocławską Archikatedrą oraz parkiem na Wyspie Piasek. Miłośnicy socrealizmu obowiązkowo powinni odwiedzić Halę Ludową. Kolejne miejsca warte zainteresowania to wrocławski Sky Tower oraz tradycyjnie Panorama Racławicka.

Prestiż

Miasto Wrocław zasłynęło jako gospodarz meczy Euro 2012, a także Europejska Stolica Kultury 2016 – hasło przyświecające patronatowi brzmi: „Wrocław – miasto spotkań”. To doskonała okazja, by konferencję zorganizować – w nowoczesnym, prężnie rozwijającym się mieście – ośrodku hi-tech oraz centrum akademickim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here