Zmarł ks. Benon Hojeński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro w południe.

475

W miniony piątek, 25 listopada, powrócił do domu Ojca, ks. Superior Benon Hojeński SDS. Jak mówił podczas niedzielnych Mszy św. ks. proboszcz parafii św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego, ks. Jacek Wawrzyniak, ks. Benon odwoził znajomych do Szczecina. Jednak pod Ścinawą źle się poczuł w samochodzie. Mimo reanimacji ks. Benon Hojeński zmarł.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek. O godz. 10.30 zostanie wprowadzona trumna z ciałem do kościoła, przy ul. Trzebnickiej w Obornikach Śl., a o godz. 12.00 odbędzie się Msza Św. pogrzebowa, której będzie przewodniczyć ks. Arcybiskup Senior Marian Gołębiewski. Po Mszy Św. ciało zostanie złożone w grobowcu na cmentarzu komunalnym w Obornikach Śląskich.

Ksiądz proboszcz apelował, aby mieszkańcy nie zostawiali swoich samochodów w tym dniu na parkingu przy kościele, aby pozostał on do dyspozycji rodziny zmarłego i księży. Dla parafian zostanie podstawiony autobus, którym będzie może przejechać na cmentarz komunalnym, na którym ks. Benon Hojeński zostanie pochowany.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here