Ruszyły prace w Gminnym Parku Wodnym

246

Wygląda na to, że stworzenie nowoczesnej kręgielni i klubu fitness w trzebnickim Parku Wodnym nabiera coraz bardziej realnych kształtów, ruszyły bowiem pierwsze prace remontowe.

Przypomnijmy, że gmina zamierza wyposażenie siłowni crossfit, cardio, siłowni oraz sali fitness wziąć w leasing z opcją wykupu. Łączny koszt inwestycji to blisko 437 tysięcy złotych.

Dodatkowo ogłoszono przetarg na prace remontowe, związane z przygotowaniem pomieszczeń. Na początku lipca tego roku, ogłoszono wykonawcę. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Handlowe GEMAX ze Zgorzelca. Firma zaoferowała kwotę ryczałtową brutto 836 tysięcy zł i trzyletni okres gwarancji i rękojmi.

W piątek, 14 października w Urzędzie Miasta w Trzebnicy podpisana została umowa pomiędzy burmistrzem a wykonawcą prac związanych z przygotowaniem i remontem pomieszczeń w Gminnym Parku Wodnym pod kręgielnię, siłownię i salę fitness.

Według wstępnych informacji wynika, że mieszkańcy skorzystać będą mogli z kręgielni wyposażonej w 4 tory do gry. Znaleźć ma się tam również miejsce na lokal gastronomiczny. Natomiast w przyziemiu basenu powstanie siłownia crossfit, wyposażona w specjalistyczny sprzęt, a na górze znajdzie się duża siłownia, sala fitness oraz specjalnie przygotowane szatnie z węzłem sanitarnym.

Planowane zakończenie wszelkich prac związane z przygotowaniem pomieszczeń pod nowe inwestycje przewidziane jest

na drugą połowę lutego 2017 r.

4 KOMENTARZY

  1. Mam nadzieję że „Nowa” piejąca teraz z zachwytu nad kręgielnią, będzie pamiętać o tym za rok. Podejrzewam że zapomni i będzie walić w basen za jeszcze większe zadłużenie basenu, bo tak będzie, jestem przekonany. Zresztą to jest nikomu nie potrzebne. Jestem czarnowidzem.

  2. Panie Gipsiarz, a co ma piernik do wiatraka?
    To że fajne i nowe i bardzo celne inwestycje, to jedno, a słaba gospodarność to drugie.
    Przecież w redakcji pracują mieszkańcy trzebnicy, więc się cieszą z kręgielni.

  3. Każdy ma prawo się cieszyć, jasna sprawa. Ale tak samo było z basenem, zachwyt a potem walenie w basen jak w bęben. Nie było tak?? Było było i jest nadal.

  4. Jeśli cena siłowni będzie przystępna podejrzewam ,że dużo osób zamiast jeździć do Obornik Śląskich czy Wrocławia ,będzie przyjeżdżała do Parku Wodnego, sama mam zamiar skorzystać 🙂
    Zobaczymy wkrótce.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here