CENZURA – radna nie może pytać… [FILM]

742

W Gminie Zawonia wiele emocji wzbudził audyt przeprowadzony jakiś czas temu w przychodni zdrowia, który wykazał nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych placówki w ostatnich pięciu latach. Podczas zaplanowanego posiedzenia komisji zdrowia miały paść odpowiedzi na pytania zadane przez radnych.

We wtorek 18 października o godzinie 14.30 w Urzędzie Gminy Zawonia przewodniczący  Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Spraw Socjalnych Dawid Stec rozpoczął posiedzenie, którego najbardziej wyczekiwaną i tym samym najbardziej emocjonującą częścią, był moment, w którym miały zostać przedstawione informacje, dotyczące audytu przeprowadzonego w ZP ZOZ w Zawoni.

Przypomnijmy, że audyt przeprowadzony w tym właśnie ośrodku wykazał nieprawidłowości w sferze finansowej. Przewodniczący komisji zapytany o to, kto przedstawi informacje dotyczące tej sprawy, poinformował, że odpowiedzią na pytania zajmie się kierownik przychodni Małgorzata Wieczorek – Zdziarska, jeśli uda się jej dotrzeć na drugą część posiedzenia komisji, czyli na godzinę 15. Po chwili okazało się, że pani kierownik na posiedzenie nie dotarła i dotrzeć na nie raczej nie miała, gdyż przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Nikomu nie jest znany też termin jej powrotu do pracy. Informacja ta wzbudziła wiele emocji, gdyż to właśnie kierownik była niezbędna w celu wyjaśnienia wątpliwości wskazanych podczas audytu.

Dalsza część posiedzenia wzbudziła jeszcze większe emocje. Radni poruszyli temat pytań sformułowanych przez Beatę Kowalską, a przekazanych wcześniej pani Zdziarskiej, w celu przygotowania się do spotkania. Okazało się, że niektóre pytania zostały wykreślone przez przewodniczącego komisji. Chodziło między innymi o pytania: „Co wykazał biegły rewident po przeprowadzeniu kontroli przeprowadzonej przez audytora? , „Czy istnieje umowa z NFZ późniejsza niż ta z 2003 roku oraz zarządzenie późniejsze niż to z 2003 roku?” oraz wreszcie „Czy umowa, zawarta między ZP ZOZ w Zawoni a gminą o udzielnie dotacji w dniu 1 marca, mogła być realizowana przed jej zawarciem?”.

Więcej możesz przeczytać po zalogowaniu do naszego portalu lub w wydaniu papierowym

REJESTRACJA

1 KOMENTARZ

  1. Każdemu może zdarzyć się choroba.Mam nadzieje ,że po chorobowym pani doktor przybędzie na Komisję i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania radnej. Nawet na te, które ocenzurowano.Oczywiście ,jeśli jest zainteresowana wyjaśnieniem . Jeśli ma cos do ukrycia to bedzie robic uniki i nie odpowie na niewygodne pytania. W takiej sytuacji ośrodek powinien mieć wstrzymane dotacje z budżetu gminy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here