Dwaj Ukraińcy ukradli mercedesa

633

Jak podaje Piotr Dwojak z trzebnickiej policji, funkcjonariusze z wydziału prewencji, podczas patrolowania terenu miasta Trzebnicy w godzinach porannych, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok przejeżdżającego radiowozu oznakowanego zaczęli uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zatrzymali mężczyzn. Ponieważ okazało się, że uciekinierzy to dwóch obywateli Ukrainy w wieku 20 i 28 lat, którzy nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, co robili w miejscu zatrzymania i dlaczego uciekali przed policją, zostali doprowadzeni do komendy, aby wyjaśnić okoliczności dziwnego zachowania – mówi Piotr Dwojak i dodaje, że w międzyczasie, oficer dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciężarowego samochodu marki mercedes. Właściciel samochodu wycenił jego wartość na 20 tys. zł. Kiedy policjanci zaczęli przesłuchiwać dwóch Ukraińców okazało się, że to właśnie oni są sprawcami kradzieży.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do kradzieży mercedesa i wskazali miejsce, gdzie go ukryli. Kiedy policjanci pojechali we wskazane przez złodziei miejsce, okazało się, że w pojeździe były również elektronarzędzia o wartości 500 zł – mówi policjant.

Jak dodaje, zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież będą odpowiadali przed sądem, który może wymierzyć im karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZY

  1. Panie Bartoszu,
    Informacje zawarte w tekście otrzymaliśmy od oficera prasowego trzebnickiej policji. Jeśli uważa Pan, że podane informacje są nieprawdziwe prosimy o podanie w „których momentach mijamy się z prawdą”. Wtedy będziemy mogli zapytać o nieścisłości policjanta.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here