Mistrzowie parkowania

639
Inni kierowcy muszą wymijać zaparkowane auta

Niby zakazu nie ma, ale jest linia ciągła. Czy tu wolno parkować? Raczej nie, tym bardziej, że zostawiając auto utrudnia się przejazd innym.

Jesteśmy w okolicach SP nr 2 i przedszkola w Trzebnicy. Tuż obok są budynki Starostwa Powiatowego, Policji, Trzebnickie Stawy. Tędy jeździ się też do aquaparku. Nie jeden kierowca jadąc główną ulicą „nadział” się na ustawione na ulicy samochody. Auta stoją tuż za zakrętem. Zwykle zostawiają je tu rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. O ile takie zaparkowanie auta można by jeszcze zrozumieć w sytuacji, kiedy pobliski parking byłyby pełny, o tyle trudno takie zachowanie tłumaczyć, kiedy miejsca parkingowe, zaledwie kilkanaście metrów dalej są puste.

A w tym miejscu o kolizję nie trudno. Bo ruch jest spory, samochodów dużo. Może czasem warto przejść się kilkanaście metrów dalej, ale zaparkować zgodnie z przepisami?

1 KOMENTARZ

  1. Obok jest duży parking, w większości stoi pusty. Wygoda ponad bezpieczeństwo. kiedyś Policja waliła mandaty, teraz jeżdżą i nie widzą tego że auta są źle parkowane. Żenada i kompromitacja policji Trzebnickiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here