Szkolne schody, które uczą

542

Znaczna większość osób zgodnie przyzna, że szkoła kojarzy się przede wszystkim z godzinami spędzonymi w szkolnych ławkach. Okazuje się jednak, że wychowywać i edukować można też w bardziej przyjazny sposób.

Przekonują o tym… schody, w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Ile to jest 2×2 albo kiedy miał miejsce I rozbiór Polski? Takie informacje pojawiły się na schodach w SP nr 2.

Pomysł, inicjatywa i sfinansowanie projektu, to wszystko działalność Rady Rodziców. Gdzieś taki pomysł powstał, że może to być przydatne uczniom, więc Rada Rodziców postanowiła takie działania wykonać. Udało znaleźć się lokalną, trzebnicka firmę, która wykonała nadruki na schodach, jednak co należy podkreślić, jest to w całości pomysł i wykonanie podjęte przez Radę Rodziców. – jak powiedziała nam dyrektor placówki, Grażyna Kantecka.

Schody w szkole podzielone zostały na dwie części. Pierwsza kondygnacja to daty historyczne, druga to natomiast tabliczka mnożenia. A jak na takie urozmaicenie reagują sami zainteresowani?

Uczniowie całkiem dobrze zareagowali na nowe „ozdoby”. Zwłaszcza efektywna okazuje się tabliczka mnożenia, dzieci codziennie muszą schody pokonać, dzięki temu nawet wzrokowo, muszą zapamiętać niektóre działania. Daty historyczne są natomiast różne, ale zgodne z podstawą, więc też równie ważne dla uczniów. – dodaje dyrektor.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here