Właścicielu! Sprzątaj po psie

297
Ustawiono kilka pojemników w różnych częściach miasta

Psów winić nie można, tylko ich niekulturalnych właścicieli. Bo jak pies zrobi, to właściciel musi posprzątać – mówi oborniczanka, która często spaceruje ul. Kasztanową. – Dobrze, że te pojemniki ustawili, to już nikt nie będzie mógł tłumaczyć, że nie ma w co pozbierać i gdzie wyrzucić psie kupy – dodaje kobieta

Pojemniki wyposażone są w szufladki z torebkami na psie odchody
Pojemniki wyposażone są w szufladki z torebkami na psie odchody

W zeszłym tygodniu w kilku miejscach w Obornikach Śląskich ustawiono kubły na psie kupy, które dodatkowo mają pojemniki ze specjalnymi woreczkami, w które psie odchody można bezpiecznie i bez brudzenia rąk zapakować.

Jak powiedziała nam Monika Wiszniowska, kierownik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, pojemniki zamontowano w różnych częściach miasta.

Gmina Oborniki Śląskie zakupiła pojemniki na psie odchody i dystrybutory na woreczki za kwotę 6,5 tys. zł. Pojemniki zostały zamontowane na terenie miasta w parku przy ul. Skłodowskiej, gdzie wymieniono dwa zniszczone, przy ul. Podzamcze i w pasie ul. Kasztanowej natomiast dystrybutory: w pasie ul.Kasztanowej, przy ul. Licealnej przy stawie oraz w parku przy ul. Lipowej, przy ul. Dworcowej, naprzeciw dworca PKP oraz przy ul. Mickiewicza i Trzebnickiej – podaje kierownik i dodaje, że pojemniki zamontowano z inicjatywy urzędu.

Teraz pozostaje mieć już tylko nadzieję, że właściciele odpowiednio je wykorzystają.

2 KOMENTARZY

  1. Teraz jeszcze ktoś musi właścicieli psów przekonać, że powinni z psem wyjść na spacer zamiast wypuszczać go samopas za furtkę. Pies sam po sobie nie posprząta!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here