Ile w kolejce do lekarza?

374

Wraz ze zmianą pogody, a co za tym idzie także temperatur na zdecydowanie niższe niż do tej pory, nadszedł czas przeziębień i chorób. Okazuje się jednak, że wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może nie być taka łatwa.

Więcej chorujemy, a co za tym idzie częściej odwiedzamy lekarza pierwszego kontaktu, w celu zdiagnozowania infekcji i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Każdemu w takiej sytuacji zależy na czasie. Niestety okazuje się, że możemy nie zostać przyjęci od razu.

W Gminnym Centrum Medycznym „Zdrój” w Trzebnicy zaoferowano nam opiekę lekarską w oparciu o umowę z NFZ, jednak aktualnie w przypadku choroby, na wizytę

u lekarza pierwszego kontaktu będziemy musieli poczekać
aż 5 dni roboczych!

Warto zaznaczyć, że w pierwszym momencie pani w rejestracji poinformowała naszego Czytelnika, że czas oczekiwania wynosi aż siedem dni roboczych. Dopiero po zaznaczeniu, że naprawdę źle się czuje i konieczna jest szybsza konsultacja z lekarzem, udało się skrócić ten czas do pięciu dni.

W przychodni ProVita w Trzebnicy natomiast możemy umówić się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu bez oczekiwania.

A jak wygląda sytuacja w pozostałych miastach naszego powiatu?

Otóż mieszkańcy Obornik Śląskich nie muszą długo szukać i przebierać w ośrodkach zdrowia, gdyż Przychodnia Specjalistyczna Ewa-Med oferuje wizytę u lekarza natychmiastowo. Podobnie też sytuacja wygląda w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Prusicach oraz w Publicznym Zespole Lecznictwa Ambulatoryjnego w Żmigrodzie, gdzie mieszkańcy do lekarza będą mogli zostać przyjęci tego samego dnia, od razu po rejestracji.

Przed wizytą pamiętajmy jednak, że jeśli dotychczas leczyliśmy się w innym ośrodku zdrowia, konieczne będzie wypełnienie nowej deklaracji pacjenta w wybranym przez nas ośrodku.

W ośrodkach, gdzie możemy skorzystać z prywatnej opieki medycznej, nie musimy się przejmować terminami a jedynie kosztami, które w poszczególnych przychodniach w regionie są zbliżone – na przykład w NZOZ „Medyk” w Trzebnicy za wizytę u pediatry zapłacić musimy 50 zł, podobnie, jak w NZOZ „Bonitas” w Żmigrodzie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here