Lampy są nowe, ale nie świecą

245

Z prośbą o interwencję zwrócił się do naszej redakcji mieszkaniec Kuraszkowa, którego dziwi fakt, że pomimo tego, że już wiosną zakończono prace związane z montażem nowego oświetlenia, to lampy nadal nie działają.

W Kuraszkowie gmina zrobiła oświetlenie na ul.Polnej i ul. Lipowej, które do dnia dzisiejszego nie świecą, a prace zostały zakończone w maju. – Mamy piękne lampy, które niestety są tylko atrapami. Zastanawiamy się czy w tym roku będą działać czy nie. Wydano mnóstwo pieniędzy na wykonanie, a ciemno jak było tak jest dalej – mówi mieszkaniec Kuraszkowa.

I faktycznie. Kiedy pojechaliśmy na wskazane ulice, okazało się, że są na nich zupełnie nowe lampy, z energooszczędnymi oprawami. Niestety, kiedy zapadł zmrok lampy nie świeciły. Było dokładnie tak, jak mówił mieszkaniec wsi.

O to dlaczego oświetlenie nie działa zapytaliśmy Andrzeja Małkiewicza, kierownika wydziału inwestycji i remontów w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śl.

Inwestycja została zrealizowana już dość dawno, ale jeszcze kilka dni temu odbyło się spotkanie z komisją z Tauronu. Omawialiśmy uzupełnienie oznakowania. Przygotowany jest protokół  przekazania inwestycji. Mamy nadzieję, że już za kilka dni lampy będą świeciły – zapewnia Andrzej Małkiewicz i dodaje, że niezbędna będzie jeszcze wycinka kilku drzew, a także pielęgnacja innych.

Więcej w wydaniu papierowym lub e-wydaniu, które można kupić tutaj.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here