Wolontariusze remontują dwie sale

197

W bardzo ciekawy sposób, pracownicy firmy Cargill Cares, postanowili pomóc szkole. W ramach wolontariatu przeprowadzili remont 2 sal w Szkole Podstawowej w Osolinie.

Jak czytamy na stronach Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl, „na początku czerwca pracownicy Firmy Cargill na prośbę Firmy ELWI z Wielkiej Lipy, zgłosili Komisji Cargill Cares, która zajmuje się analizą i opiniowaniem projektów charytatywnych, realizowanych przez firmę, projekt wyremontowania 2 sal, mieszczącej się w budynku Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Osolinie.

Projekt uzyskał aprobatę komisji, ponieważ zaplanowany remont ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkole. W wyniku remontu powstaną estetycznej i bardziej nowoczesnej sale dla przedszkolaków. Dodatkowym elementem jest dobrowolne zaangażowanie w ten projekt dużej grupy pracowników firmy”.

Jak powiedziała nam wicedyrektor szkoły, Anna Leżon, do pracy w ramach wolontariatu zgłaszają się panowie, którzy zwykle pracują za biurkami. – Oni wykonują pracę, a ich firma wspiera akcję materiałami budowlanymi. U nas panowie wykonują szpachlowanie ścian, malowanie, zaplanowana jest także wymiana wykładziny – powiedziała nam wicedyrektor.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here