Powstaje hala marzeń oborniczan

944

Zapach starych ścian, nieestetyczne szatnie właśnie znikają z hali OSiR-u w Obornikach Śl. Już za kilka miesięcy obiekt nie będzie przypominał tego, który oborniczanie znają od 30 lat. Rozpoczął się wielki, generalny remont pomieszczeń szatniowych, toalet a także dwóch hal sportowych. O tym jak będzie przebiegał, ile kosztuje i czy będzie uciążliwy dla korzystających z obiektu zapytaliśmy Aleksandrę Durkalec – Rzepkę, dyrektor OSiR-u.

Na remont czekali wszyscy mieszkańcy, nie tylko ci bezpośrednio związani ze sportem. Odnowienie obiektów sportowych zapowiadał także w kampanii wyborczej obecny burmistrz, Arkadiusz Poprawa, który obiecywał, że „przywróci Obornikom Śl. dawny blask”. Gminie udało się pozyskać kwotę 505 tyś. zł  z Ministerstwa Sportu na remont wnętrza, ale budynek potrzebuje także prac zewnątrz, szczególnie naprawy dachu. Choć nie ma jeszcze wyników konkursu na dofinansowania na termomodernizację, zdecydowano się już rozpocząć planowany od dawna remont Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śl.

Powstaje hala marzeń oborniczan

Jedno dofinansowanie jest, czekają na drugie

Jak mówi Aleksandra Durkalec – Rzepka, dyrektor OSiR-u, remont, który miał się rozpocząć już podczas wakacji został odłożony, ponieważ gmina czekała na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie zadań termo modernizacyjnych. – W tej chwili nasz wniosek, który obejmuje oprócz OSiR-u jeszcze SP nr 2 w Obornikach Śl. i Osolinie, a który Gmina złożyła w partnerstwie z dwoma innymi gminami jest rozpatrywany i niestety jeszcze nie wiemy jak długo to potrwa. Nie chcemy tracić czasu, dlatego rozpoczęliśmy remont wnętrza hali, a czy uda się dostać pieniądze również na termomodernizację… bardzo byśmy chcieli – mówi dyrektor.

O tym jakie prace zostaną wykonane, jaki jest ich harmonogram, a także na ile remont przeszkodzi w normalnym funkcjonowaniu ośrodka przeczytacie w e-wydaniu, które można kupić tutaj.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here