Zebrali 3,5 tys. zł dla chorych dzieci

245

W ostatni weekend września, w Zespole Pałacowo Parkowym w Żmigrodzie odbył „Festiwal Ognia i Wody”. Kilkaset osób bawiło się wspólnie, aby pomóc dwóm chorym chłopcom: Krystianowi Gruszeckiemu z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz Grzesiowi Dołbniakowi z zanikiem mięśni. Pieniądze przekazano na sprzęty i rehabilitację dzieci.

Jak mówi Katarzyna Łyczko, współorganizatorka imprezy, Stowarzyszenie GAMA, które już wiele razy pomagało wielu osobom organizując koncerty, od  pani Ani, rehabilitantki dowiedziało się, że dwóch chłopców ze Żmigrodu potrzebuje wsparcia.

Ja pracuję w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie i znam Krystiana z dziecięcym porażeniem mózgowym, który uczęszcza do naszej placówki. Grzegorz, który cierpi na zanik mięśni chodzi do żmigrodzkiego gimnazjum. Ich rodziny mają trudną sytuację w domu, bo muszą opiekować się chorymi dziećmi, a na to potrzeba dużo pieniędzy. Jedna z rodzin otrzymała ostatnio z pomocą gminy mieszkanie i musi je przystosować do potrzeb chorego dziecka – mówi Katarzyna Łyczko.

Kiedy członkowie stowarzyszenia dowiedzieli się, że w ich mieście mieszkają potrzebujący, od razu pomyśleli o zorganizowaniu imprezy, dzięki której można by pomoc chłopakom.

I tak organizatorami Festiwalu Ognia i Wody było Żmigrodzkie Stowarzyszenie GAMA (grupa artystów, muzyków i animatorów) we współpracy z Teatrem Westa. Partnerami „Festiwalu Ognia i Wody” była Gmina i Miasto Żmigród oraz Zespół Placówek Kultury.

Podczas dwudniowej imprezy można było skorzystać z wielu warsztatów, zobaczyć pokazy ognia, pobawić się z clownami. Były i inne atrakcje: animatorzy, malowanie buziek, warsztaty wokalno-instrumentalne, karaoke, dmuchańce, motorówka, tworzenie bransoletek, gry, zabawy, tańce i konkursy, fluo, make up UV, tańce dla dorosłych i dzieci, koncerty. W organizacji pomagali także seniorzy z „Humorku”. Na otwarciu imprezy był też burmistrz Robert Lewandowski.

Szacujemy, że z atrakcji skorzystało ponad 500 osób – mówi Katarzyna Łyczko i dodaje, że  ogień by nie zapłonął i woda by nie popłynęła,  gdyby nie pomoc i zaangażowanie ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój wolny czas i energię po to by ten projekt doszedł do skutku.

Jako stowarzyszenie GAMA serdecznie dziękujemy Ireneuszowi Pyczakowi właścicielowi firmy Marton, prezesowi piekarni żmigrodzkiej Marianowi Adamiszynowi, Jackowi Tarczyńskiemu, Michałowi Sznajder oraz Emili Chmurze właścicielom firmy Gospodarstwa Rolne, Edwardowi Smektale prezesowi Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie, dyrektor Gimnazjum im. M. Rataja Katarzynie Lech, p. dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Magdalenie Brodali, Pawłowi Olesiowi komendantowi OSP oraz całej wspaniałej ekipie, a także Tadeuszowi Markowi,firmie Marek-Marek, Jerzemu Markowi Sejewiczowi właścicielowi firmy Markus, Karolowi Golembce właścicielowi sklepu Karol, Anecie i Rafałowi Zagórskim właścicielom sklepu Piątak, właścicielom sklepu AGDom państwu Renartowskim, właścicielom Pizzeri Sjesta państwu Mazurek. Mirosławowi Kuracińskiemu właścicielowi usług Poligraficznych w Żmigrodzie, Ewelinie Kondrackiej za włączenie do pomocy Placówki Wsparcia Dziennego. Dziękujemy także Robertowi Byrskiemu, Łukaszowi Żukowskiemu, Mai Pierzchlewicz, Wioletcie Klimkowskiej, Katarzynie Machi firmie produkującej węgiel – wylicza organizatorka i dodaje: – Chcemy takie  imprezy robić cykliczne, żeby można było pomagać wielu osobom, które tego potrzebują, a mieszkają w naszym sąsiedztwie.

 

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here