Foka z Odry sławna na cały kraj

282
Foka

Tydzień temu jako pierwsi podaliśmy, że w Odrze, tuż za Urazem, na wysokości elektrowni (w miejscowości Wały) pływała sobie foka. To przesympatyczne zwierzę poznał cały kraj. Nasz facebookowy post zobaczyło ponad 10 tys. osób, ponad 30 udostępniło go.

Przypomnijmy, że foka była widziana w środę, 21 września. Tuż przy elektrowni wypatrzyli ją wędkarze i zrobili jej zdjęcia. Zwierzak wyglądał na zdrowego i „wcinał” sobie dorodnego karpia.

W czwartek i piątek o foce informowały już niemal wszystkie portale, łącznie z telewizją TVN.

Foka z Odry sławna na cały krajDla jednego z portali wypowiedział się ekspert, który stwierdził, że foka, którą sfotografowano to foka pospolita, ale trudno określić jej wiek. Ekspert był pewny, że zwierzę musiało przepłyną Odrą z Bałtyku, bo na rzecze nie ma tam i dodał, że tak wysoko na rzece to jeszcze foki nie widział.

Jego zdaniem foka powinna sama wrócić do morza. Ekspert ostrzegł także, aby do zwierzaka nie podchodzić, a w razie zagrożenie powiadomić Stację Morską.

Obserwację nietypowego gościa prawadzi
także Ekopatrol.

Kiedy foka wróci do morza? Tego nie wiadomo. Być może nie stanie się to wcale tak prędko, bo jak widać na zdjęciu, zwierzak doskonale sobie radzi ze zdobywaniem pożywienia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here