10-lecie sekcji szachowej z Wiszni Małej

136

W tym roku sekcja szachowa OKSiR Wisznia Mała obchodzi swoje 10-lecie powstania. Był to szczególny jubileusz, gdyż obecnie sekcja reprezentuje naszą gminę w Ekstralidze Szachowej!

Sekcja powstała latem 2006 roku z inicjatywy pana Łukasza Butkiewicza oraz jego ojca Krzysztofa.

Na przełomie 10 lat drużyna regularnie brała udział w rozgrywkach. Początkowo w lidze okręgowej i dolnośląskiej, której wygranie w sezonie 2009/2010 zapewniło awans do II ligi, rozgrywanej już na szczeblu centralnym. Na tym poziomie drużyna występowała do 2014 roku, kiedy to uzyskała promocję do I ligi.

Do sukcesu przyczynili się: Łukasz Butkiewicz-kapitan, Michał Luch, Marcin Krzyżanowski, Mateusz Bronowicki, Marcin Stępień, Aleksandra Zmarzły. Wcześniej na sukces klub wpływ mieli również: Lidia Zdziarska, Radosław Zaręba, Urszula Krokay, Michał Lercel,Jarosław Gomułka oraz Jerzy Kubień.

Szczególnie ważny w rozwoju sekcji był rok 2015.  Do kolejnych rozgrywek zawodnicy przygotowywali się w sposób bardzo intensywny. W tym czasie dodatkowo drużyna została wzmocniona przez: Arkadiusza Skawińskiego, Kamila Plichtę oraz Ewę Przeździecką.

Ostatecznie zajęli I miejsce, dzięki czemu uzyskali awans do Ekstraligi!

Oprócz własnego zaangażowania i ciężkiej pracy, znaczny wpływ na uzyskany wynik miało wsparcie ze strony sponsora tytularnego firmy Baumatech oraz gminy Wisznia Mała.

Sekcja z Wiszni Małej posiada również drugą drużynę, prowadzoną przez Marka Pociejowskiego. Występuje ona w rozgrywkach ligowych na szczeblu dolnośląskim i okręgowym.

W OKSiR w Wiszni Małej od 2010 roku prowadzone są zajęcia szachowe w przedziale wiekowym 6 – 18 lat. Juniorzy już trzykrotnie brali udział w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Zainteresowanych grą w szachy zachęcamy do dołączenia się do szkółki, niezależnie od posiadanych umiejętności. Zajęcia prowadzone przez Łukasza Butkiewicza odbywają się w czwartki w godzinach 18-19.30 w OKSiR, natomiast w szkole w Krynicznie młodych zawodników uczy Ernest Pociejowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here