Pracujesz za granicą i przesyłasz pieniądze do kraju? Sprawdź jak zaoszczędzić!

133

Emigracja zarobkowa w dalszym ciągu cieszy się bardzo dużą popularnością. Wizja znacznie wyższych zarobków zachęca do wyjazdu bardzo wiele osób. Często w kraju zostawiają one swoje rodziny, które muszą utrzymywać. Czy jednak zazwyczaj wybierany przelew bankowy jest odpowiednim rozwiązaniem w tej sytuacji? Z pewnością jest wygodny, ponieważ po wysłaniu pieniędzy już o nic nie musimy się martwić i to bank dokonuje ich przewalutowania. Jego opłacalność często pozostawia jednak wiele do życzenia. Warto zatem rozważyć inne sposoby na przesłanie pieniędzy do kraju. Sposoby, które cechuje wyższa opłacalność, a które przy tym nie zajmują dużo więcej czasu.

 

Nie korzystaj z banków

Praca za granicą i przesyłanie do kraju pieniędzy za pomocą przelewów bankowych jest nieopłacalne, ponieważ banki dokonują przewalutowania po bardzo niekorzystnym kursie. Dlatego też na każdej takiej wymianie tracisz naprawdę bardzo wiele. Jeżeli natomiast pieniądze przesyłasz systematycznie, to w skali roku kwoty te mogą sięga nawet kilku tysięcy złotych. Część Twoich zarobków zostanie w ten sposób niepotrzebnie stracona. Warto zatem zainteresować się tym, jak zaoszczędzić na przesyłaniu waluty.

Wykorzystaj nowoczesne sposoby na przewalutowanie

Spośród nowych sposobów na przewalutowanie pieniędzy można wyróżnić dwa rozwiązania. Są to kantory internetowe oraz społecznościowe platformy wymiany walut.
Te pierwsze niektórym mogą przypominać ich stacjonarne odpowiedniki. Są one jednak znacznie bardziej opłacalne. Spready walutowe w ich wypadku wynoszą 1%, natomiast w kantorach stacjonarnych około 5%. Dodatkowo, przy przesyłaniu waluty do kraju, rozwiązania online są wygodniejsze, ponieważ nie trzeba wypłacać gotówki.
Wymiana społecznościowa jest natomiast czymś zupełnie innym i nie ma swojego oficjalnego odpowiednika stacjonarnego. Polega ona na tym, że pieniądze są po prostu wymieniane pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. To sami użytkownicy ustalają kursy, po jakich zechcą wymienić swoje pieniądze. Łatwo dzięki temu znaleźć naprawdę bardzo atrakcyjne oferty. Jako przykład takiego serwisu warto podać największy w Polsce, czyli: https://www.walutomat.pl/. Ponad 200 tysięcy osób w nim zarejestrowanych zapewnia stały dostęp takich walut jak EUR, USD, GBP i CHF. Sam serwis przy wymianie pobiera jedynie prowizję, która wynosi 0,2% ogólnej kwoty transakcji.
Przykładowo na wymianie 2000 euro na złotówki zaoszczędzisz prawie 600 złotych względem najmniej atrakcyjnej oferty bankowej. Taka kwota robi naprawdę duże wrażenie.
Podsumowanie
Jeżeli zatem faktycznie interesuje Cię oszczędzanie, to jak najbardziej warto postawić na rozwiązania, które dostępne są w sieci. Dzięki nim przesyłanie pieniędzy do kraju będzie znacznie bardziej opłacalne. Nie będziesz zmuszony do zbędnego marnowania pieniędzy, korzystając z banków. Wygoda rozwiązań internetowych jest natomiast podobna do wyżej wymienionych. Transakcje również odbywają się bezgotówkowo i wszystko można zrobić bez konieczności wychodzenia z domu.

materiał partnera

4 KOMENTARZY

  1. Jeśli chodzi o przewalutowanie to najlepiej wychodzi na Gieldawalut.com – mają kursy zbliżone do rynkowych, no i mają przelewy ekspresowe za granicę we wszystkich dostępnych walutach. A to czasami się bardzo przydaje.

  2. U mnie sprawdza się Pluskantor.pl. Za przewalutowanie (które jest natychmiastowe) nie pobierają prowizji. Dużą zaletą jest także dobrze działająca wersja mobilna ich strony.

  3. Też korzystam z Gieldawalut. Głównie ze względu na bardzo dobry kurs oraz na łatwą w obsłudze stronę. Dodatkowy plus, to świetna infolinia, bardzo sprawnie zajmująca się rozwiązywaniem problemów jeśli jakiś się tylko pojawi.

  4. Do przewalutowań i transferów z zagranicy do Polski lub odwrotnie polecić mogę Amronet, solidny kantor od lat na rynku. Bardzo funkcjonalny, łatwy w obsłudze. Na pewno nie przepłacicie ani przy wymianie ani za przelew- nawet jeśli realizujecie w walucie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here