Park dla psów oficjalnie otwarty

567

Trzebniccy psiarze doczekali się również miejsca, gdzie mogą bez przeszkód wybiegać się ze swoimi czworonogami.

 Na początku października odbyło się
oficjalne otwarcie
Trzebnickiego Park dla Psów „4łapy”

Psi Park to przestrzeń dla psów i ich właścicieli. Ale to też pewien symbol przyjaźni ludzi i zwierząt. Miejsce to powstało w Trzebnicy przy ul. Leśnej w okolicy Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich – w niecce, gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw kompleksu sanatorium. Na terenie parku zamontowane zostało oświetlenie, ławki oraz przeszkody i akcesoria pomagające spędzać aktywnie czas z psami.

O opinie dotyczące powstającej właśnie inwestycji zapytaliśmy mieszkańców Trzebnicy, jak się okazało, zdania są bardzo podzielone:

 –Nie jestem przeciwna zwierzętom, sama mam dwa psy, uważam jednak, że najpierw powinno się robić coś dla ludzi, a dopiero potem dla zwierząt — powiedziała pani Maria. — W tym miejscu, kiedyś było miejsce na ognisko, spotkania młodzieży, jednak od lat nic tam się nie działo, a teren zarósł ogromnymi chaszczami. Szkoda jednak tego miejsca na coś takiego. Dlaczego nie zrobić tam miejsca rekreacji i wypoczynku dla ludzi?

 Inny z mieszkańców dodaje:

– Zobaczymy ilu właścicieli z psami rzeczywiście będzie korzystało z tego miejsca? Obawiam się, że może się okazać, iż wyrzucono te pieniądze w błoto. A tyle mówi się, że w budżecie miasta brakuje pieniędzy.

W całej dyskusji są jednak również głosy zadowolenia z nowej inwestycji:

– Jestem właścicielką trzech psów, które uwielbiają biegać, a wyjście z trzema często jest wyzwaniem. Stworzenie parku w tym miejscu, uważam jako super rozwiązanie. Z jednej strony udało się uporać z niezagospodarowaną zielenią, a z drugiej właściciele psów będą mieli w końcu miejsce dla swoich czworonogów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here