Najciekawsze połączenia kolorów w biurach

160

Biuro to nie tylko przestrzeń do pracy, ale także wizytówka firmy.

Urządzając przestrzeń firmową warto zadbać o odpowiedni wystrój, który spodoba się klientom, a jednocześnie będzie na tyle neutralny, by nie rozpraszać pracowników. Przedstawiamy poniżej poradnik, jak zestawiać kolory, by osiągnąć niebanalny efekt.

Jakie barwy wybierać do biura?

Jeśli chodzi o kolory, jakie polecić można do biura, to sporą popularnością cieszą się nadal klasyczne rozwiązania: biel, czerń i szarość. Z tych kolorów można zaaranżować ciekawe wnętrza, pod warunkiem, że wpuści się tam nieco żywszych odcieni. Innym dobrym wyborem są barwy stosowane, w miarę neutralne, jak pastele, beż, brzoskwiniowy. W biurach sprawdza się także zieleń, ponieważ delikatnie uspokaja i pozwala się skupić. Lekko pobudzająco natomiast działają żółcie i pomarańcze – to kolory, które warto wybrać we wnętrzach ciemnych.

W przypadku mebli, jak mówi Kamil Kowalski, jeden z projektantów Fabryki Mebli Biurowych Wuteh (http://wuteh.com.pl) w przypadku mebli biurowych, najpopularniejsze są nadal okleiny w kolorach naturalnego drewna, szarości, brązu oraz bieli. Jeśli wybierane są odcienie inne, np czerwień, pomarańcz, to najczęściej stanowią dekoracyjny element, rzadko wybierane są meble w bardziej odważnych kolorach.

Jasne oraz ciemne zestawy monochromatyczne

Jednym z ciekawych rozwiązań, które warto zastosować w biurze, jest postawienie na wnętrze monochromatyczne. Idealna do tego jest szarość. Jasne ściany oraz dużo ciemniejsze meble lub zestawienie odwrotne to bezpieczny sposób na nowoczesny wystrój. Urozmaicić można go elementami w innym kolorze, np. w bieli, czerwieni albo delikatnych pastelach. Szary jest teraz jednym z chętniej wybieranych kolorów w biurach: jest neutralny, a do tego elegancki. Świetnie sprawdzi się w firmach, które lubią stawiać na przesłanie: “idziemy z duchem czasu”.

Kontrastowe ściany, neutralne meble

Innym rozwiązaniem, które pozwala stworzyć ciekawe wnętrze, jest wybór mebli biurowych w delikatnych odcieniach, jak sosna, biel itp. oraz pomalowanie ścian na odważniejsze kolory: fiolet, pomarańcz, czerwień. Patent ten sprawdzi się w dużych, otwartych wnętrzach. Pamiętajmy, że wyraziste barwy zmniejszają optycznie pomieszczenia.

Barwy ziemi – przyjazne dla oczu

Zgniła zieleń, brązy, beże, pomarańczowy oraz piaskowy – to idealna baza kolorów do biura, zwłaszcza dla firm, dla których ochrona środowiska lub ekologia są jednymi z wartości. Z tej palety kolorów, wzbogaconej o fiolet lub czerwień, można stworzyć przytulne biuro dla organizacji pozarządowej, firmy rodzinnej lub salonu urody.

materiał partnera

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here