Lepszy kurs euro w kantorach internetowych!

299

Poszukując optymalnych kursów euro, warto sprawdzić, co mają do zaproponowania kantory online. Wymiana walut przez internet zdobywa w Polsce coraz większe zainteresowanie i zaufanie, a dzięki rosnącej popularności e-kantory mogą zaoferować użytkownikom znacznie lepsze ceny niż banki czy nawet tradycyjne kantory.

Prosta transakcja

Wymiana za pośrednictwem internetowego kantoru wymaga założenia konta walutowego w banku. Posiadając konto w wybranej walucie obcej, możemy wykonywać i otrzymywać przelewy np. w euro, nie płacąc każdorazowo dość wysokich bankowych marży za przewalutowanie.

Jeżeli chcemy dokonać wymiany waluty, aby zasilić konto walutowe kwotą 500 euro, najpierw logujemy się do kantoru online i przeliczamy tę sumę na złotówki według aktualnego kursu obowiązującego w danym serwisie. Wskazaną kwotę przesyłamy z konta złotówkowego na konto e-kantoru. Po zaksięgowaniu przelewu następuje wymiana złotówek na euro według aktualnego kursu – możemy zatwierdzić ją „ręcznie” lub ustawić automatyczne zatwierdzenie. Jeżeli wykonywaliśmy przelew np. w dzień wolny od pracy i na zaksięgowanie czekaliśmy do następnego dnia roboczego, kurs waluty mógł się zmienić – dlatego przed zatwierdzeniem wymiany warto go jeszcze raz sprawdzić. Jeżeli okaże się, że nastąpiła niekorzystna zmiana, możemy zaczekać na bardziej dogodny kurs. W takim przypadku wpłacone środki pozostaną na naszym koncie w e-kantorze. Istnieje również możliwość anulowania transakcji i otrzymania wysłanych pieniędzy z powrotem na konto złotówkowe. Po zatwierdzeniu transakcji e-kantor realizuje wymianę i wysyła nam odpowiednią kwotę w euro na konto walutowe.

Zyski z wymiany internetowej

Wymiana waluty w Internecie, w porównaniu do takiej samej operacji w banku, przynosi zazwyczaj zysk w wysokości od kilkunastu do kilkuset złotych. Jeżeli często dokonujemy transakcji lub wymieniamy większe sumy, zyski mogą osiągnąć poziom kilku tysięcy złotych. Pomocnym narzędziem do obliczania różnicy pomiędzy wymianą internetową a bankową są kalkulatory dostępne w wielu e-kantorach. Po wpisaniu kwoty i wyborze banku do porównania, otrzymujemy wynik, z którego dowiadujemy się ile zaoszczędzimy czy zyskamy na jednej transakcji, a ile możemy zyskać na regularnych wymianach w skali roku, np.

 • kupujemy 2000,00 EUR
 • w internetowym kantorze zapłacimy 8 632,20 PLN
 • w banku Pekao SA zapłacimy 8 871,60 PLN
 • różnica wynosi 239,41 PLN
 • comiesięczna wymiana w e-kantorze w skali roku może przynieść zysk ok. 2 872,92 PLN*

(*wg kursów z dnia 05.10.2016).

Jak sprawdzać kurs walut online

Jeżeli nie spieszy nam się z wymianą, warto systematycznie obserwować zmiany kursów walut, aby dokonać transakcji dopiero wtedy, gdy cena będzie rzeczywiście zadowalająca. Kurs euro możemy śledzić np. na https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Dla lepszej oceny sytuacji można także czytać wykresy kursów walut oraz komentarze walutowe, które pomogą nam lepiej zrozumieć trendy i skuteczniej zaplanować wymianę.

10 KOMENTARZY

 1. Jak pierwszy raz porównałem koszty wymiany w kantorze online, z kantorem stacjonarnym to nie mogłem uwierzyć, że może być tyle taniej. Teraz wymieniam tylko na Pluskantor.pl – i na każdym przewalutowaniu oszczędzam nawet 6% – dla mnie to całkiem konkretna kwota.

 2. Pewnie, że przez ekantor najtaniej. Ja często robię wymianę na Gieldawalut.com i nawet nie ma co porównywać ich kursy z kursami w kantorach stacjonarnych czy w bankach. Dodatkowy plus, jak dla mnie, to też to, że wymianę można robić 24 h/doba, 7 dni w tygodniu.

 3. Nie tylko Euro jest tańsze w kantorach online. Ja głównie wymieniam funty i też najlepszą ofertę mam w e-kantorze, a dokładniej na Pluskantor.pl, gdzie wymieniam bez prowizji, a wymiana trwa dosłownie w kilka sekund.

 4. Nie ma co się nawet zastanawiać. Najtaniej wychodzi wymiana przez internet. Ja korzystam z Amronet i dodatkowo korzystam jeszcze z programu cash back, który przynosi jeszcze większe oszczędności na każdej wymianie.

 5. TO prawda, najtaniej jest wymieniać online. Ja najbardziej lubię wymieniać na Gieldawalut w wymianie społecznościowej. Można ugrać naprawdę dobrą cenę, a przy tym wcale nie jest to jakiś długi proces. Oczywiscie szybciej jest wymienić po kursie kantorowym, ale czasem warto poczekać.

 6. Dobry kurs EUR można złapać na Pluskantor.pl a wymiana następuje tutaj od ręki, nawet jeśli konto w kantorze nie jest zasilone. Odroczona płatność tak właśnie funkcjonuje w praktyce. Sprytne:) I praktyczne.

 7. Tak samo EUR jak i inne waluty bardziej się opłaca kupować w kantorze internetowym niżeli takim tradycyjnym. Dobrze wiem jak dużo da się zaoszczędzić. No i wygoda- choć pod tym względem kantor kantorowi równy nie jest. Za sprawność przewalutowań i przelewów chwalę bardzo Amronet, a przy tym i ceny mają zawsze bardzo rozsądne. Natomiast w innym kantorze też wymieniałem i choć do kursów nie miałem zastrzeżeń, to pojawiały się jakieś usterki techniczne w panelu transakcyjnym.

 8. Co do platform, takich ja wyżej wspomniana, to chyba Gieldawalut.com teraz prym wiedzie- najwyższa zniżka. Doskonale też się sprawdziła w moim przypadku gdy zależało mi na szybkim przelewie międzynarodowym- został zaksięgowany w 15 minut, trzeba było tylko skorzystać z opcji ekspres.

 9. Dopiero jakieś 2 miesiące temu po raz pierwszy skorzystałam z usług tego typu kantoru- pluskantor.pl. Usługa świetna,nie jest to nic trudnego a moje pierwsze wymiany waluty potwierdzają jak najbardziej to, że kantor internetowy jest od tradycyjnego tańszy.

 10. Ponad rok trzymałem się przewalutowań w banku, ale nie żałuję że zrezygnowałem z nich przenosząc się do Amronet. Poziom bezpieczeństwa i wygodny pozostał taki sam, ale wymiana waluty okazała się znacznie tańsza. Teraz bardziej niż platformy bankowe polecam kantory online.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here