160 lat linii kolejowej – będzie mnóstwo atrakcji

432
Mat. organizatorów

W najbliższą sobotę (15 października) miłośników kolejnictwa czeka nie lada niespodzianka. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Koleje Dolnośląskie, Urząd Miasta w Obornikach Śląskich oraz Turystyka Kolejowa TurKol.pl zapraszają na przejażdżkę składem retro w ramach 160 rocznicy powstania linii kolejowej łączącej Wrocław z Poznaniem oraz dworca w Obornikach Śląskich. Z tej okazji uruchomione zostaną trzy pociągi specjalne retro ciągnięte przez zabytkowy parowóz. Skład pociągu będzie zawierał zabytkowe wagony 3 klasy.

Do Obornik Śląskich, gdzie czekać będzie na uczestników wernisaż Oborniki Śląskie na nowych torach, dojechać będzie można dwoma zabytkowymi pociągami – z Wolsztyna, Leszna i Rawicza oraz z Wrocławia Głównego. Trzecim pociągiem będzie pociąg dla mieszkańców Obornik Śląskich do Wrocławia Głównego i z powrotem.

Wernisaż odbędzie się w Bibliotece im. J. Iwaszkiewicza, która mieści się w siedzibie dworca kolejowego.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Oborniki Śląskie będzie powitanie Pasażerów z Wrocławia występem Orkiestry Dętej.

Bilety są dostępne w rezerwacji internetowej na stronie Turystyki Kolejowej TurKol.pl, będą także dostępne na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej oraz w Biurach Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich (Wrocław, Legnica).

Katarzyna Odrowska

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here