Strajk kobiet w czarny poniedziałek [GŁOSUJ]

1285

Czy w najbliższy poniedziałek, 3 października możemy spodziewać się utrudnień? Jak wiele mieszkanek powiatu trzebnickiego dołączy do ogólnopolskiej akcji?

Ogłaszamy jednodniową akcję ostrzegawczą. Nazwaliśmy ją Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. 3 października nie idźcie do pracy albo na uczelnię. Skorzystajcie z urlopu na żądanie, z dnia wolnego na opiekę nad dzieckiem. Zamknijcie prowadzone punkty usługowe” – tak na Facebooku zachęcają organizatorzy ze „społecznego komitetu inicjacyjnego” do wzięcia udziału w proteście przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego.

A czy Wy popieracie taką inicjatywę?

Czy uświadamianie dzieci o zagrożeniach i niebezpieczeństwach jest potrzebne?

Z kolei organizatorki wrocławskiego wydarzenia informują, że zarówno strajk, jak i marsz, który odbędzie się właśnie 3 października na wrocławskim Rynku, NIE SĄ w sprawie CAŁKOWITEJ legalizacji aborcji, a w sprawie SPRZECIWU wobec PROJEKTOWI USTAWY O ZAOSTRZENIU ABORCJI!!!

Jednocześnie zachęcają kobiety do udziału w marszu, który wystartuje ze skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich z Hallera o godz. 16:00, skąd uczestniczki i uczestnicy udadzą się w stronę Rynku ulicami Powstańców Śląskich i Świdnicką.

Niemal równocześnie o 16:30 z Parku Słowackiego ruszy Rowerowa Masa Krytyczna Kobiet.

Finał czyli Godzina K nastąpi w Rynku
we wrocławiu pod Pręgierzem
o godzinie 18:00.

– Do marszu, masy krytycznej i manifestacji w Godzinie K może przyłączyć się KAŻDY KTO MA OCHOTĘ. Razem zatrzymamy Wrocław, by usłyszał nasz głos!!! – zachęcają organizatorzy.

Również w Obornikach Śląskich możemy dołączyć do wydarzenia. Wszystkie chętne osoby spotykają się na dworcu PKP i jadą do Wrocławia pociągiem o 14:04, aby uczestniczyć w marszu i godzinie K (18:00) na Rynku.

Jak możemy przeczytać na profilu facebookowym wydarzenia w Obornikach Śl. – Zostawcie samochody w domu, bo miasto może być sparaliżowane, a w kupie raźniej. Ubierzcie się na czarno, weźcie coś do hałasowania, zaproście koleżanki, przyjaciółki, siostry, córki, mamy i teściowe. Weźcie też swoich facetów, to też ich sprawa! Jeśli dzieci mają być pretekstem do niepojechania, to weźcie i dzieci!

 

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here