Ruszyła budowa parku dla psów

478

Mieszkańcy miasta Trzebnica, którzy są właścicielami psów, doczekali się miejsca, gdzie bez przeszkód będą mogli wyprowadzać swoje pupile. Rozpoczęły się już prace związane z budową parku dla psów, który powstanie przy ul. Leśnej w okolicy Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich.

Przypomnijmy, że projekt dotyczący budowy takiego miejsca znalazł się już w 2014 roku w propozycjach do Budżetu Obywatelskiego. Nie zyskał jednak wtedy wymaganej ilości głosów i nie wygrał. Teraz postanowiono ten plan jednak zrealizować.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma FreeKids z siedzibą w Trzęsowicach, która specjalizuje się w budowie różnego rodzaju placów zabawa, jak się okazuje nie tylko tych przeznaczonych dla dzieci.

Psi Park to miejsce, gdzie będą mogli spotykać się miłośnicy czworonogów, gdzie zwierzaki będą miały możliwość wybiegania i zmęczenia się. Celem projektu jest również zmniejszenie zanieczyszczenia terenów zielonych psimi odchodami oraz stworzenie miejsca, gdzie dzięki specjalistycznym urządzeniom, a także podzieleniu terenu na strefy dla małych i dużych pupili, psy będą mogły bawić się w sposób bezpieczny.

Wstępny, planowany termin zakończenia prac to 30 września 2016, a cały koszt inwestycji wyniesie blisko 291 222 zł.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here