Do powiatu „na Misiewicza”?

910

Hasło „Misiewicze” robi ostatnio furorę w ogólnopolskich mediach. Gazety i telewizje upubliczniają jakie posady otrzymali ludzie związani z PiS. Tymczasem radni zauważyli, że w naszym powiecie również pozatrudniano ludzi bez kwalifikacji czy bez konkursów. Pytają starostę ilu „Misiewiczów” zatrudnił…

Każda partia obsadza stanowiska swoimi ludźmi i to fakt. Robiła tak Platforma, SLD czy PSL. Jednak Prawo i Sprawiedliwość krytykowało te działania i zapowiadało zmiany. Miała być transparentność i stanowiska dla ekspertów czy specjalistów. Jednak sławny przykład zatrudnienia 26-letniego asystenta ministra Macierewicza, który bez konkursu otrzymał intratne stanowiska w MON i spółce zbrojeniowej jasno pokazały, że były to tylko hasła wyborcze. Stanowisko stracił też Minister Skarbu Dawid Jackiewicz, który odpowiadał za obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu państwa. A jak wygląda sytuacja w naszym powiecie?

W Wiszni Małej rozstrzygnięcie w I turzePo wyborach samorządowych w wyniku koalicji PiS z ugrupowaniem burmistrza Długozimy, starostą został Waldemar Wysocki. Po wyborach parlamentarnych radna PiS Magdalena Szymczuk nagle zrezygnowała z mandatu.

Cały tekst przeczytasz w aktualnym wydaniu papierowym

PROMOCJA: Tekst dostępny jest również dla zalogowanych internautów. Rejestracji możesz dokonać tutaj.

1 KOMENTARZ

  1. Zgodnie z prawem geodezyjnym (rozporządzenie w sprawie wymagań jakim powinni odpowiadać geodeci województw, powiatowi…) geodetą powiatowym może być osoba posiadająca uprawnienie w zakresie 1 i 2 (a nie tylko 2) do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii. Żeby otrzymać uprawnienia trzeba spełnić szereg wymagań, między innymi praca w terenie, której urzędnik nie jest w stanie wykonać pracując na pełny etat. Oraz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych osoba pełniąca obowiązki powinna posiadać kwalifikacje osoby którą zastępuje.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here