Rowerem potrącił staruszkę i… uciekł

583

Policja poszukuje rowerzysty, który na chodniku wjechał w starszą kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Kobieta odniosła poważne obrażenia.

Jak mówi Piotr Dwojak z trzebnickiej policji, 16 września, o koło godz. 13, na ul. ks. Bochenka w Trzebnicy, nieznana osoba jadąca rowerem po chodniku potrąciła 73 – letnia mieszkankę gminy Trzebnica. Kobieta doznała złamania kości udowej i trafiła do szpitala.

Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca pozostawiając kobietę bez pomocy. Poszkodowaną zainteresowali się inni ludzie. Teraz policja poszukuje sprawcy wypadku, dlatego jeśli ktoś był świadkiem zdarzenia proszony jest o kontakt z komendą policji w Trzebnicy – apeluje Piotr Dwojak i dodaje: – Ludzie bardzo często bulwersują się, kiedy dostają mandat za jazdę po chodniku, bo uważają, że jadąc rowerem nic złego nie robią, a sami dzięki temu są bezpieczniejsi. Często tłumaczą, że boją się jeździć drogą ze względu na samochody. Nie myślą jednak o tym, że nawet jadąc powoli mogą zrobić krzywdę pieszym, którzy nie spodziewają się spotkać na swojej drodze rowerzysty. A jak widać konsekwencje takiej jazdy mogą być bardzo poważne.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here