Zmarła Czesława Grech

668

W piątek 9 września, w wieku 65 lat zmarła Czesława Grech, przez wielu znana jako „pani Czesia od finansów”. Osoba niezwykle pogodna, pełna energii, miła, sympatyczna a nade wszystko doskonała specjalistka od budżetu i wszelkich spraw związanych z finansami publicznymi.

Każdy kto choć raz był obecny na sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śl. na pewno widział panią Czesława. Zawsze siedziała z boku, za burmistrzami.

O śmierci Czesi dowiedziałam się z wiadomości, którą dostałam z biura rady. Nie mogłam w nią uwierzyć. Przecież jeszcze na ostatniej sesji była z nami i wyjaśniała nam zmiany w budżecie. Wiem, że Czesia chorowała, ale informacja o jej śmierci była dla mnie ogromnym szokiem, nie mogłam uwierzyć  – mówi Agnieszka Zakęś, przewodnicząca Rady Miejskiej, wieloletnia radna. – Czesia tyle lat pracowała w naszym urzędzie, wtopiła się w jego koloryt. Nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Była związana z Obornikami Śl. cały czas. Przez wiele lat pracowała w Ośrodku Kultury, później przeszła do Urzędu Miejskiego, ale cały czas była związana z finansami samorządu. Zawsze była pogodna, nie narzekała – wspomina Agnieszka Zakęś, która znała panią Czesławę Grech od wielu lat. – Na pewno będzie mi jej bardzo brakować jako człowieka, ale również z poziomu funkcjonowania gminy jest to wielka strata. Czesia miała ogromną wiedzę, potrafiła ogarnąć te wszystkie paragrafy i przesunięcia. Merytorycznie była bardzo silna, była doskonałym fachowcem… to niepowetowana strata. Czesia miała i trudne i ciekawa życie. Wile rzeczy ją dotykało, ale ze wszystkim potrafiła sobie radzić. Ale są sprawy, z którymi sami sobie nie poradzimy. Swoje życie poświęciła dzieciom i pracy zawodowej. Myślę, że wspaniale wypełniała swoje obowiązki i jako matka i jako pracownik. O niej nie da się mówić inaczej jak tylko ciepło i w samych superlatywach – dodała Agnieszka Zakęś.Również Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śl. wspomina Czesławę Grech jako bardzo oddanego i fachowego pracownika, którego teraz trudno będzie zastąpić.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here