Możesz otrzymać paczki żywnościowe

506

Mieszkańcy gminy Prusice po raz kolejny będą mieli możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej. Jak informuje Stowarzyszenie Skokowiak oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prusicach wznowiony został  program Banków Żywności FEAD 2016 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Akcja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Wydawaniem żywności zajmują się wolontariusze.

Przypomnijmy, blisko osiem lat temu, Stowarzyszenie Skokowiak podpisało umowę z Bankiem Żywności we Wrocławiu. Na jej podstawie do Prusic trafiają dostawy żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

– Jesteśmy organizatorami akcji, współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy powinny najpierw zgłosić się do opieki społecznej, która po weryfikacji ich potrzeb i dochodów, kieruje je do nas – mówi wiceprezes stowarzyszenia Wanda Bandrowicz.

Stowarzyszenie organizuje akcję, magazynuje, a następnie wydaje żywność.

Po każdej akcji stowarzyszenie jest bardzo dokładnie rozliczane przez Wrocławski Bank Żywności, który kontroluje i nadzoruje cały program.

W programie mogą uczestniczyć tylko osoby, które spełniają określone kryteria dochodowe: osoby samotne – 951 zł oraz osoby w rodzinie – 771 zł.

W tej chwili zbieramy wnioski, dostawa żywności nastąpi po 25 września – mówi Wanda Bandrowicz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here