Goście dożynek pomogli choremu chłopcu

267
Już jutro Festiwal Różany w Strupinie

W trakcie dożynek w Strupinie trwała akcja charytatywna „Cegiełka dla Kornelka” – Stowarzyszenia i rodzice zorganizowali aukcję fantów i zbierali pieniądze dla chorego chłopca.

Kornel Maśliński ma niespełna dwa latka. Urodził się z zespołem Goldenhara – bardzo rzadką chorobą powodującą, że nie może prawidłowo się rozwijać. Chłopiec wymaga wsparcia wielu lekarzy specjalistów. W wieku 5 miesięcy przeszedł swoją pierwszą operację, dzięki czemu udało się zniwelować rozszczep powieki górnej. W przyszłości potrzebne będą kolejne operacje – konieczna będzie odbudowa brakującej kości żuchwy, rekonstrukcja powieki dolnej lewego oka oraz wsparcie aparatu słuchowego w uchu.

Kornelek wymaga rehabilitacji ruchowej, zajęć rozwijających i stymulujących mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za trzymanie żuchwy, mowę i prawidłowe oddychanie.

W czasie dożynek rodzicom udało się zebrać około 4 tysięcy złotych, kwota ta jednak będzie większa, ponieważ nie zostały jeszcze policzone pieniądze zebrane przez stowarzyszenia.

Chłopcu można pomóc wpłacając pieniądze na utworzone specjalnie dla niego konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, wpisując w tytule przelewu: 28449 Maśliński Kornel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here