Swastyki na drzewach

571

Przy drodze leśnej łączącej aleję Brzozową w Ligocie Pięknej z drogą pożarową Malin-Pierwoszów w sposób uporczywy i powtarzający się, malowane są na drzewach swastyki.

Do redakcji zgłosił się mieszkaniec Ligoty Pięknej:

W lesie w sposób uporczywy i powtarzający się, malowane są na drzewach swastyki. Po zamalowaniu niektórych z nich – zostały domalowane nowe. sprawę zgłosiłem do Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy. Po miesiącu dowiedziałem się w prokuraturze w Trzebnicy, że sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Ta natomiast sprawę, skierowała z kolei do Prokuratury Rejonowej Wrocław Stare Miasto. Z tej prokuratury natomiast otrzymałem odpowiedź od pani prokurator, że oni zajmują się ściganiem przestępstw, a nie likwidacją ich skutków.

A zatem, swastyki jak były tak są dalej.

Niestety mimo prób kontaktu z prokuraturą rejonową Wrocław Stare Miasto, nie udało nam się uzyskać, odpowiedzi na pytania, jakie kroki zostały podjęte w tej sprawie.

O sytuację związaną z tym incydentem zapytaliśmy nadleśniczego Kazimierza Pakulskiego z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie:

Podjęliśmy działania, żeby tych sprawców wykryć i złapać, jest to sytuacja dosyć trudna, ponieważ swastyki są malowane w różnych miejscach. W pewnych lokalizacjach nastawione zostały kamery, jednak nie przyniosło to na razie efektów. Straż leśna zintensyfikowała patrole w tym terenieNa chwilę obecną część malunków, które zostały zgłoszone zamalowaliśmy specjalną farbą ekologiczną. Kolor takiego preparatu jest zbliżony do koloru kory i neutralny dla drzewa. 

Nadleśnictwo apeluje, gdy ktoś jest światkiem podobnych sytuacji lub wie kto może być sprawcom podobnych malunków, prosi o reagowanie i zgłaszanie takich spraw właśnie do nadleśnictwa, ponieważ tylko dzięki pomocy społeczeństwa istnieje możliwość wykrycia zarówno już wykonanych malunków, jak i ewentualne zapobieganie przed powstaniem nowych. Wszelkie informacje można zgłaszać do Nadleśnictwa Oborniki Śląskie, pod numerem telefonu 71 310 57 61.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here