Piknik policyjny „Bezpieczna droga do szkoły”

222

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy wraz z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Gminą Trzebnica zapraszają do uczestnictwa w festynie rodzinnym „Bezpieczna droga do Szkoły”, który odbędzie się 10 września 2016r w Trzebnicy.

Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z dziećmi, jak również ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Przygotowanych jest dla mieszkańców wiele atrakcji, w tym dla najmłodszych konkursy z nagrodami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i oraz Pracownicy Centrum Ruchu Drogowego z Wrocławia, przy wsparciu Gminy Trzebnica dla najmłodszych przygotowują niezwykłą niespodziankę. W sobotę 10 września na terenie Placu Pielgrzymkowego w Trzebnicy stanie specjalne miasteczko ruchu drogowego.

Wszyscy, którzy przyjdą w godzinach od 16 do 18 będą mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach z nagrodami, sprawdzić swoją formę na torze sprawnościowym i uczestniczyć w zabawach ruchowych, konkursach ratownictwa medycznego i drogowego, nauczyć się co robić, kiedy zobaczy się wypadek drogowy.

Osoby zainteresowane zrobieniem odcisków palców, będą miały możliwość uczynić to na specjalnych kartach pamiątkowych z wizerunkiem maskotki dolnośląskiej Policji – Komisarzem Lwem. Podczas festynu miłośnicy jednośladów będą mogli oznakować swoje rowery, aby dodatkowo je zabezpieczyć.

 Policjanci przywiozą dla dzieciaków kamizelki, odblaski, światełka do rowerów, które będą rozdawać za darmo.

policja

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here