Naturalne piękno – jak wykorzystać dary natury?

238

kobieta2

A jeśli natura, to zioła . W pielęgnacji ciała najważniejsze miejsce zajmują bowiem rośliny. Historia stosowania ziół w kosmetyce liczy co najmniej 5000 lat. I od tysięcy lat towarzyszy nam chęć zatrzymania procesu starzenia się. W Babilonii używano wyciągów z nagietka, szałwii i rumianku w celu usuwania defektów skóry. W starożytnym Egipcie stosowano dezodoranty z terpentyny, żywic, olejków i nasion. Do zmywania skóry używano mleka, a zmarszczki wygładzano kremem z oliwą. Dość powiedzieć, że przez wieki zioła miały swoje zastosowanie praktycznie w każdej niemal dziedzinie życia.

Stosowały je z powodzeniem nasze prababcie i babcie. Leczyły, przywracały urodę, dodawały smaku potrawom. Na przetworach roślinnych, przy niewielkim współudziale przetworów zwierzęcych i mineralnych, oparte były receptury kosmetyków aż po wiek XIX. Nic więc dziwnego, że naturalne metody dbania o ciało znów stały się modne. Powróciły do łask zioła , a konkretnie otrzymywane z nich przetwory: soki, wyciągi, olejki eteryczne.

Pomagają leczyć różne choroby skórne, a jednocześnie wspaniale pielęgnują urodę. Mogą wygładzać zmarszczki, rozjaśniać cerę, wzmacniać włosy i paznokcie. Są dziś obecne w dobrych preparatach do pielęgnacji urody. W salonach SPA lub w domowym zaciszu możemy wykonywać zabiegi na twarz z użyciem ziołowych kosmetyków, masaże na naturalnych olejkach z dodatkiem olejków eterycznych, specjalne kąpiele ciała w kapsułach lub kąpiele dłoni i stóp np. w płatkach róż.

Czytaj dalej…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here