Magiczne kartki świąteczne

499

Chyba nic nie cieszy bardziej od prezentu danego od serca. Nie musi wcale być drogi, wystarczy, żeby wyrażał nasze szczere chęci i uczucia. To między innymi w świątecznych kartkach mieści się taki magiczny, emocjonalny ładunek, który możemy przekazać drugiej osobie, oddalonej od nas o dziesiątki, setki, a nawet tysiące kilometrów. Kiedy ostatnio wysłałeś bożonarodzeniową pocztówkę?

Tradycja wysyłania świątecznych kartek sięga początków XIX wieku. Przez lata ludzie doskonalili tę technikę. Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób nie wyobrażała sobie, że życzenia na Boże Narodzenie można wysłać inaczej. Dzisiaj chętniej sięgamy po pocztę elektroniczną niż tradycyjną. Jednak nie zawsze nowoczesność powinna z tradycją wygrywać. W świątecznych pocztówkach tkwi magia, której e-mail czy SMS nie zastąpi.

Różne techniki tworzenia kartek

Na sklepowych półkach znajdziemy całą masę przeróżnych, gotowych kartek świątecznych, wykonywanych różnymi technikami i wzbogacanymi dźwiękami czy nawet zapachami. Nic nie zastąpi jednak kartki wykonanej samodzielnie. Taki podarunek, bez wątpienia, będzie najprzyjemniejszą przedświąteczną niespodzianką. Jak samodzielnie wykonać kartkę?

Świąteczna pocztówka wcale nie musi być dziełem sztuki, aby sprawiła radość bliskiej osobie. Możesz stworzyć ją wspólnie z rodziną, rysując na przykład grupkę zabawnych bałwanków czy Świętego Mikołaja z prezentami. To przy okazji będzie świetny sposób na wspólnie spędzony czas. Jeśli chcesz jednak przygotować coś szczególnego, podajemy dwie propozycje, które śmiało możesz wykorzystać.

Kartka z niespodzianką

Kartki 3D wbrew pozorom wcale nie są takie trudne. Nie potrzebujesz szczególnych umiejętności, żeby samodzielnie je wykonać. Bliska osoba na pewno się uśmiechnie, kiedy po otwarciu wyskoczy jej aniołek czy śnieżynka. Wydrukuj gotowy szablon aniołka albo śnieżynki (format nieco mniejszy od kartki, którą wykonujesz). Na dużej kartce, na środku, odrysuj swój szablon i wycinaj go nożykiem obrotowym wzdłuż linii. Złóż kartkę na pół, wepchnij śnieżynkę lub aniołka do środka i obsyp ją brokatem. Wewnątrz wpisz życzenia dla bliskiej osoby. Ten prosty sposób pozwoli Ci sprawić radość ukochanej osobie.

Wiszące bombki

Równie efektowna będzie kartka z bombkami wykonanymi z guzików. Przygotuj dużą kartkę, kolorowe guziki i klej. Kartkę złóż na pół i na pierwszej stronie przyklej guziki w różnych kombinacjach. Poczekaj aż wyschną i dorysuj kolorowe nitki z kokardkami. Możesz też obsypać kartkę brokatem i polać ulubionymi perfumami. Wewnątrz wpisz życzenia.

Takich prostych sposobów na wykonanie magicznej, własnoręcznej kartki znajdziesz mnóstwo. Inspiracji szukaj na www.kartkaswiateczna.pl.

Rozejrzyj się po domu, z czego możesz skorzystać. Może masz gdzieś świąteczną torebkę czy ozdobną kokardkę. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz niepowtarzalny prezent prosto od serca.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here