Ile średnio zapłacisz za AC?

110

Zastanawiasz się nad wyborem dodatkowego ubezpieczenia drogowego, jakim jest autocasco? Dobra decyzja! Jeżeli jednak zapytasz, ile średnio zapłacisz za AC, odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Składki ubezpieczenia są bowiem ustalane indywidualnie.

Co wpływa na wysokość składek AC

Przyjmuje się, że składki AC kosztują mniej więcej około kilku (maksymalnie do 10) procent wartości samochodu. Brzmi nieczytelnie? Nic dziwnego. Sposób ustalania sumy opłat ubezpieczeniowych opiera się wszakże o indywidualne wyliczenie składki dla każdego auta i właściciela z osobna.

O ostatecznej wysokości składki decydują takie czynniki jak m.in.:

  • posiadane zniżki ubezpieczeniowe;
  • miejsce zamieszkania (premiowane są mniej zaludnione regiony, w których zauważalny jest ograniczony ruch drogowy);
  • wiek i doświadczenie właściciela pojazdu (ubezpieczyciele mają bardzo mocno ograniczone zaufanie do młodszych wiekiem i stażem kierowców, którym częściej zdarzają się wypadki);
  • wartość, wiek, marka, model i parametry pojazdu (z punktu widzenia ubezpieczyciela zupełnie inaczej wygląda użytkowanie sportowego Porsche 911 i rodzinnej Skody Octavii);
  • zakres ubezpieczenia (im szersza ochrona ubezpieczeniowa, tym wyższy koszt polisy AC);

Wiele ofert różnych firm sprzedających ubezpieczenie AC znajdziesz na stronie Najtaniej u Agenta.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę

Biorąc pod uwagę wysokość składek ubezpieczenia autocasco, porównanie cen jest niezbędne, aby zwyczajnie nie przepłacać, gdy nie jest to absolutnie konieczne. Chociaż strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych zawierają własne kalkulatory ubezpieczeń, ich używanie wydaje się stratą czasu. Dlaczego? Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt podmiotów, więc porównywanie ich, oferta po ofercie, strona po stronie, wydaje się nad wyraz skomplikowaną czynnością.

Znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych kalkulatorów, które jednocześnie porównują oferty wszystkich firm i przedstawiają wyniki w czytelny, przyjazny sposób. Ponieważ o ostatecznej cenie autocasco dla konkretnego kierowcy na konkretny pojazd decydują wspomniane wyżej niuanse, warto zawczasu ocenić swoje możliwości i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Znaczenie może mieć nawet forma płatności i preferowany podział składek.

Do samego autocasco nie trzeba szczególnie mocno przekonywać. Jest oczywistym, że posiadając wartościowy, cenny samochód, warto być ubezpieczonym na wypadek nawet pomniejszych zniszczeń i zdarzeń drogowych. Wybierz towarzystwo, które nie odstrasza horrendalnie wysokimi składkami, a potem wyrusz w drogę z poczuciem bezpieczeństwa!

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here