Była wiceburmistrz pisze o kompromitującej gafie burmistrza

1388

Jadwiga Janiszewska, była wiceburmistrz Trzebnicy, przesłała do redakcji list informując, o „kompromitującej gafie burmistrza”. Poniżej publikujemy cały list:

Uroczysta gala, 

(czyli masło maślane: „gala”: „uroczystość”)

NADANIA TYTUŁÓW HONOROWYCH OBYWATELI TRZEBNICY I ZASŁUŻONYCH DLA GMINY TRZEBNICA

z kompromitującą gafą burmistrza Marka Długozimy

            Gala odbyła się 19 września br. w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Oprócz trzebniczan uczestniczyli w niej goście z partnerskiego miasta Kitzingen.  

Zaszczytnym tytułem „Zasłużony/Zasłużona dla Gminy Trzebnica” wyróżniono zespół chirurgów z miejscowego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej oraz siostrę boromeuszkę Teodozję Winnicką, a tytuł „Honorowy Obywatel Trzebnicy” przyznano Clausowi Luxowi z Kitzingen, co nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Wszystko mieściłoby się w ramach podniosłej uroczystości, gdyby nie wielka gafa burmistrza, który nie wytypował do grona zaszczyconych wielce zasłużonej dla Gminy Trzebnica pani dr Jadwigi Jezioro -Swędzioł, a bezdyskusyjnie powinien to uczynić już z okazji otwarcia Gminnego Centrum Medycznego „Zdrój” zbudowanego na fundamentach dawnej przychodni, w której pani Doktor pracowała 32 lata. Zaskakuje także postawa pani Jadwigi Żmudy – Adamskiej, która z racji swojej wieloletniej pracy w przychodni i otrzymanego stanowiska w Centrum Medycznym  „Zdrój ” – powinna to burmistrzowi uświadomić.

W tej sytuacji wśród oburzonych dawnych pacjentów pani Doktor zrodziła się inicjatywa ulicznej zbiórki podpisów popierających postulat nadania pani dr Jadwidze Jezioro – Swędzioł  tytułu „Zasłużona dla Gminy Trzebnica”. Okazało się, że trzebniczanie bardzo chętnie poparli ten wniosek: w ciągu 30 minut zebrano 199 podpisów, którym towarzyszyły również ciepłe wspomnienia pacjentów i wyrazy wysokiego uznania dla pani Doktor. Przygotowane też zostało uzasadnienie tego wniosku – z cichą nadzieją, że burmistrz „stanie na głowie” i naprawi swą gafę. Tak się jednak nie stało. Mało tego, dla własnego splendoru bezprawnie wykorzystał motto dedykowane pani Doktor, adresując je do wszystkich bohaterów gali. Poniżej: tekst uzasadnienia.

(Listy z podpisami przekazano do Biura Rady)

Jadwiga Janiszewska

Pismo do kapituły, pod którym zebrano podpisy mieszkańców:

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa.”  (Wacław Potocki)

                                                                                  Trzebnica, 16.09. 2016 r.

Kapituła do spraw przyznawania tytułów:

„Honorowy Obywatel Trzebnicy” oraz „Zasłużony”/ „Zasłużona dla Gminy Trzebnica”

My, niżej podpisani mieszkańcy Trzebnicy, zwracamy się z wnioskiem  o nadanie pani doktor Jadwidze Jezioro – Swędzioł tytułu „Zasłużona dla Gminy Trzebnica”.

 Pani doktor jest wysokiej klasy lekarzem  o dwu specjalnościach: internistycznej i dermatologicznej. Przez 32 lata z pełnym zaangażowaniem pracowała w trzebnickiej przychodni, przyjmując wszystkich oczekujących pacjentów z otwartym sercem  i głęboką troską. Pracowała również w Wiszni Małej i w Szpitalu Zakaźnym w Będkowie.

Cieszy się wielkim uznaniem i szacunkiem lokalnej społeczności. Wniosła duży wkład w podniesienie poziomu jej zdrowotności. Przez dwie kadencje pełniła także mandat radnej Rady Miasta i Gminy Trzebnica.

Pani dr Jadwiga Jezioro – Swędzioł jest również niekwestionowanym wzorem człowieka  kierującego się zasadami etyki i wiary – zarówno w wymiarze życia rodzinnego, zawodowego, jak  i społecznego.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here