Medal na Mistrzostwach Polski

124
Mat. sportowca

Nie mógł zostać biegaczem i dzięki temu stał się doskonałym sportowcem uprawiającym jazdę na rowerze. Paweł Garczyk, oborniczanin, ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Teraz każdy może pomóc mu w dalszej karierze.

O Pawele Garczyku pisaliśmy już wielokrotnie przy okazji różnych imprez rowerowych. Jako zawodnik nigdy nie zawiódł swoich kibiców i trenerów. Przypomnijmy, że kilka lat temu odniósł kontuzję i jedyną dopuszczalną alternatywą uprawiania sportu w jego przypadku, była jazda na rowerze. Dwa lata temu rozpoczął swoją przygodę z rowerem.

Początkowo jeździł w Bike Maratonach na dystansie mini, gdzie dwukrotnie zwyciężał klasyfikację generalną w roku 2014 i 2015. W ubiegłym roku rozpoczął swoją przygodę z XC- jest to formuła jazdy po górach, gdzie są krótkie podjazdy, bardzo strome zjazdy po kamieniach, korzeniach i innych przeszkodach naturalnych, jak również sztucznie przygotowanych takich jak dropy, doły, single tracki, rock gardeny, czyli usypane kamienie na trasie przejazdu.

W wydaniu papierowym lub w e-wydaniu można przeczytać wywiad ze sportowcem.

Jak się okazuje, każdy może pomóc młodemu sportowcowi.

Zdobycie medalu na Mistrzostwach Polski dało Pawłowi szansę wystartowania w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w austriackim mieście Graz. Jest to wyjazd bardzo kosztowny dlatego zbieramy pieniądze na wysłanie Pawła na Mistrzostwa Europy. Nawet najmniejsze kwoty można wpłacać na konto Obornickiego Klubu Rowerowego tj. 30 9583 0009 0000 1371 2000 0102 z dopiskiem Mistrzostwa Europy.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here