Ile drzew pójdzie pod topór w Mienicach?

338
Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone farbą

Wycięcie drzew nie zagraża ekosystemowi – uważają leśnicy i twierdzą, że nigdy nie mieli zamiaru wycinać całej połaci lasu, a jedynie drzewa, które tego wymagały. Co stanie się z lasem położonym przy wsi Mienice, o który walczą mieszkańcy.

O wycince lasu, tuż przy miejscowości Mienice pisaliśmy w dwóch ostatnich wydaniach. Przypomnijmy, że jedna z mieszkanek wsi wszczęła alarm, kiedy ponad dwa tygodnie temu, tuż przed wyjściem do pracy usłyszała piły w lesie.
O kontrowersyjną wycinkę zapytaliśmy leśników. Twierdzą oni, że posiadają wszelkie niezbędna pozwolenia, że wycięte zostaną tylko niektóre drzewa.

O tym jak ma wyglądać wycinka, na jakiej będzie powierzchni, czy faktycznie zagraża ekosystemowi – o tym wszystkim przeczytacie w aktualnym papierowym wydaniu NOWej lub e-wydaniu, które można kupić tutaj. 

1 KOMENTARZ

  1. No to na co czeka Sołtys Mienic i Piotrkowiczek? Na co wspólny Radny p. S z Piotrkowiczek? Czekają tylko na pochwały, dożynki i uroczystości patriotyczno-religijne? DO ROBOTY !!!, Do Gminy, do Starostwa, do Wojewodztwa . CZas zająć sie tą sprawa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here